Bulgarian fans

Поговорим на родных языках / Speak your native language here!

Модераторы: English Admin, Модераторы

MyPrivate
Сообщения: 75
Зарегистрирован: Пн 16 май 2005, 22:33
Откуда: Bulgaria,Rousse
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение MyPrivate »

абе мили4ки къде е тая он-лайн конференция 4е не6то не я намирам?:)
Миличко винаги когато те видя малкото ми сърчице се разтуптява толкова бързо,че се разпилява на хиляди парченца и единственото, което може да ги събере е твоята любов, но аз едва ли някога ще я получа

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ето и отговорите


Здравейте уважаеми дами и господа!
Честно казано,незнам как да построя разговора ни.Навярно,най-правилно ще е всичко да върви от само себе си.Наслуки,все нещо ще се получи.Надявам се,че беседата ни ще бъде интересна на всички.



Наташа Суворина
Здравейте Даниил.Много поздрави от Ярослав.
Чакам вашите нова работа в "Съдебна колонка".На снимките с различни режисьори ли работихте?Отличаваше ли се тяхният почерк,изискания?
Продължава ли вашата работа като продуцент?Как виждате вашата бъдеща продуцентска дейност?Какво чувствате сега в сравнение с първите години на студентсво?
Как стоят нещата с вашият нов театрален проект "Любов под вязами"?Планирате ли напълно да се съсредоточите в киното или все пак ще се върнете на сцената?Признавам че,вашите театрални работи много ми липсват.
Какви са впечатленията от работата по дублирането ролята на Андрей Болконски в международния проект "Война и мир"
След закриването на вашият официален сайт-това е първото ви излизане в онлайн режим за зрителите,не бихте ли искали отново да възобновите вашият официален сайт или както преди предпочитате да държите дистанция?

Даниил:
Относно работата ми в "Съдебна колонка".Това действително е много интересно,тъй като всеки режисьор внасяше в общо взето стандартния материал своят стил,своето виждане за кино,душата си в край на крайщата,извинете за пафоса.Аз още не съм виждал изцяло монтирани и озвучени сериите,затова мога да съдя различно за крайния резултат само със своите усещания на площадката.Но съм уверен,че серията,да предположим на Андрей Прошкин ще се различава коренно от серията на Леша Попогревски.
Може да се каже,че историята с продуценството се получи необмислена провокация.Аз отдавна вече не се уча в курса на А.З.Акапов.Миналата зима с огромно удоволствие посещавах занятията със статус на свободен слушател.Не взех за себе си нищо ново от тези предмети,като икономика и мениджмънт и откровенно ги изпусках,защото бързо разбрах,че нищо не мога да разбера от тях.За мен си беше безмислена загуба на време.А ето такива предмети като основа на кинодраматургията,киномонтажа ми бяха много полезни.Преди две седмици на снимките на "Мика и Альфред" се срещнах с Антон Макарски.Той ми ракзаза "чудесната" история за това,че аз съм станал продуцент и се отказвам от снимките в киното.С цялата ми отговорност мога да заявя,че това са абсолютни глупости.Не съм се побъркал.Казвам го,защото такива слухове ходях не само по Мосфилм,но и в самата компания АМЕДИЯ.При положение,че тази година се снимах в "Съдебна колонка", която се прозвежда от същата тази АМЕДИЯ.
Що се касае до спектакъла "Любов под вязами".Действително имах такова предложение от Валерий Баринов,който искаше не само да играе в този спектакъл,но и да го режисира.Аз с радост се съгласих да взема участие.Но време(самият Валерий Баринов) за репетиций за съжаление не намери.
Надявам се,че все пак следващата година ще ни се отдаде да съвместим графиците си и на направим тази интересна и дтруваме се много нужна работа.
"Война и мир".Аз за първи път озвучавах друг актьор,още повече говорещ на друг език.За мен това действително беше интересен и увличащ опит.За три смени на озвучаване се постарах да преживея цялата роля на Андрей Болконски и честно казано на мен рядко,далеч не винаги,почти никога не харесва това,което виждам на екрана.Аз съвсем не разбирам защо руската страна взе участие в този позор.Казвам го с уговорката тук в онлайн-конференцията,защото ако го кажа в някое списание,то ще изкажа своето неуважение към един от водещите руски канала.Затова,ако този материал се препечатва,то моля да вземете впредвид моята откровеност и тази част на отговора да остаите в скоби.
Завършвайки историята с "Война и Мир" искам да кажа,че чувството до катастрофическа раздвоеност от желанието да сложа в устата на артиста на Толстой и да измъкна този кошмарен,плосък,шаблонен английски буквален превод с който той разговаряше,и невъзможността да го направя,та това чувство достигна до своя апогей тогава,когато гледах третата серия,както се казва,заедно с цялата страна.Не разбрах защо трабва да превръщат Толстой в писател по-лош и "Бзыкин".Ако таите в себе си положителни емоции,аз съм радостен затова,че бях макар и малко с тази велика роля,дори да в такъв оперетен вариант.Надявам се,че след 10 години никой няма да се хваща с този велик роман,а когато го вземе то всичко да бъде съвсем друго.



Rinata
Уважаеми Даниил Александрович!Искам да ви благодаря за вашето творчество,различни герои и запомнящи се образи.Благодарение на вас интересът ми към театъра отново се пробуди.
С огромен интерес очаквам филма "Мика и Альфред",как се работи на едно снимачна площадка с Майкал Йорк и усеща ли се разлика между нашата руска и чуждестранна школа?
Какво се явява основополажащо при изобра ви на роля:името на режисьора,интересния материал,партньорите в предстоящата работа или нещо друго?
Как считате,има ли такова понятие като съдба в живота ни,всичко е предопределено отначало или всеки път правейки един или друг изобр ние сами определями своят нататъшен живот?

Даниил:
Когато летях в Мюнхен за първите снимки с Майкал Йорг много се боях,но,ако актьорите намират общ език от гледна точка на професията,то не е важно,говорят ли на един вербален език.С Майкал Йорг се работи много лесно и весело.Той е интелигентен,умен и остър човек.
Относно избора на роля,всичко,което вие пречислихне влиза в тези съставляващи,които трябва да повлияят на окончателния избор.Киното зависи от огромно количество хора.Такова каквото се получава.И честно казано,освен добрият сценарий,добрият режисьор,интересните партньори на окончателния избор могат да повлияят такива фактори като пробите за грим,които иведнъж могат да почукат на твоята интуиция в такава страна,че с този гримьор ти намираш този идеален образ,който е нужен за бъдещата работа,и не трябва да се отказваш от нея.Но няма защо да крия,ако сценария не струва,по-добре да го разбереш веднага,отколкото на площадката.Когато добър режисьор се хване за лош сценарий,той го прави по някакви причини,и ако още отначало ги скрива,значи нещо не е наред ;)



Света
Даниил Александрович,вие имате немалко изразителни работи в театъра.Сега,за щастие киноманите и любителите на киното-период на активна работа в киното.И вашето творчество,не оставя равнодушни многочислените фенове.
Даниил,а вие къде се чувствате ограничен на сцената или на снимачната площадка?И какъв процес на работа ви е по-интересен?

Даниил:
Не ми е омръзнало да повтарям,че работата на сцената и в киното са две различни професии,две различни органики,два различни начина на живот в край на крайщата.Достатъчно бързо работих в театъра,за да разбера,че в този вид,в който съществува нашият руски репетуарен театър,аз не мога да съществувам.Твърде много условности,твърде много заинтересовани страни,твърде много завистници.При това не е важно дали се намираш в състояние на успех.В театъра ти завиждат във всеки случай,дори ако се намираш в пълна ж..
От друга страна без театъра артиста рискува тихичко да изгуби своето същност,казано на професионален език.Затова трябва да се връщаш в театъра от време на време.Главното е,да не заседнеш в това блато в което сега се намира руския репетруарен театър.


Изолента
Даниил.Защо при участието на прекрасни и любими актьори се получават глупави,скучни и тъпи сериали?
Какво не стига за появата на добри оригинални драматични сериали?

Даниил:
Добри телевизионни филми няма,откакто словосъчетанието "многосериен телевизионен художествен филм" изчезна от употреба не само при обикновените хора,но и при професионалистите.При нас сега се оказва,че всичко е сериали:и "17 мига от пролетта" и "Мястото на срещата не се променя".От моя гледна точка,това е повече от неправилно.Заедно с влизането на тази неприятна дума "сериал" в нашият живот телевизията тихо започна да си губи срам.Утвърждение "А какви сме ние,че да възпитаваме хората?Да ги учим да живеят?Да ги подтикваме към по-добро!" и тезиса "Нека да се наяде и да си почине" разврати руския телевизионен зрител.През 90-те години измря и се сля поколението на сценаристи и режисьори.При нас сега всички,които могат да извикат думата "Мотор" и да напишат "край" пишат и снимат.Да и в тези безмислици се снима,които не го мързи "по обява".Защото търсенето на артисти е толкова велико,че да припечелят така,в тази професия са се утстремили хиляди.И най-удивителното е,че цялата тази дружина "майстори" заработват не един,на два,не три пъти.Прави сте да ме питате "А ти сам се снимаш в това,което критикуваш" Отговарям: "За всяка работа се хващам,за да я направи с максимума от възможностите си.Да отида и да работя некачествено-това е път,който докарва до беднотия актьорски души,извинете за пафоса."Бедната Настя",разговорите за която,честно казано са ми писнали,се снима 5 години назад,ако не ми изневерява паметта.И ако сега прегледате някоя серия,ще се удивите от романтичността и найвността,която има в нея.Тогава действително не се снимаше нищо подобно и технологията на снимки,които сега ползва не само АМЕДИЯ,но и ЛЕАН-М съвместно със Sony и навярно,още някой,първо бяха използвани именно в "Бедната Настя".В "Талисмана на любовта" ако вече заговорихме за моите сапунки,за първи път в такъв голям обем беше използвана технологията на компютърната графика.За съжаление,заради малката мощност,моят персонаж го лишиха от възможността да бяга по нарисувани релси на влак,незабелязано го вмъкнаха в любовна история с Любов Толкалина.Но всичко започна много интересно.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

Teuta
Уважаеми Даниил Александрович,
когато за първи път гледах "Бедната Настя" се възхищавах : "Този човек е истински Ставрогин!" Представете си колко се изненадах,като разбрах,че обичате "Бесове"!!!Стана ми много болно когато не получихте ролята на Ставрогин.Било ви е много тежко,предполагам?
Надявате ли се,че някога ще станете Ставрогин,дори и в театъра?
Простете,но аз не говоря на руски.Знам само няколко думи благодарение на Федер Михайлович и Вас

Даниил
Teuta,много добре говорите руски :D За Ставрогин.Действително го преживях,когато тази роля мина покрай мен.Но,всичко,което става,извинете за баналността,е към по-добро.Ролите,които не ми се доставят,значи просто не са мои.Във всеки случай за момента.Ако се върна към Ставрогин,тази роля не е лесна,дори бих казал опасна.В световния репетруар има няколко роли към,които трябва ние актьорите трябва да се отнасяме с предпазливост.Ставрогин е една от тях.Така че може би и Слаба Богу,че тя не ми беше доставена.Знам един актьор,който е изиграл Ставрогин в театъра и за моето дълбоко съжаление "малко повече се е заиграл"


Анита
Здравейте,уважаеми Даниил Александрович.Ако може наведнъж три въпроса.
Те се появиха много отавна,след "Нощния полет" с Альберт Филозов.В беседата с водещия Абберт Леонидович каза,че според него,руският психологически театър е умрял.На негова смяна идва театъра на представлението.Как мислите вие?И ако това е така,и психологическия театър е умрял действително,нима това е толкова окончателно и необратимо?
На въпроса за това,какво е за него актьорската професия,Алберт Леонидович отговори,че тя е "спасение от живота" А за вас?Разбираемо е,че при вие още не сте в тази възраст,когато професията спасява от живота,но все пак-какво се явява за вас сега професията?
И още по мнението на Алберт Леонидович,приемайки психологичния театър,можеш да научиш много.Може човека да не стане гении,но може да играе напълно прилично.А ето лицедействието е дар,който не се дава на всеки.И той по природа не е лицедей,и може само да се учи да е такъв.Какво ще скажете за това?Възможно ли е да възпитаваш лицедейство в себе си?
Благодаря и извинете,че въпросите са толкова много...

Даниил
Сложно е да ви отговоря,защото се получава,че разговарям с Альберт Филозович а не с вас.Впрочем аз много го уважавам.Той по удивителен начин съумя за съхрани чистотата,порадъчността,даже някаква човешка найвност в тази професия,която на мнозина оставя отпечатък от циницъм.Що се касае до смъртта на психологическия театър и победата на театъра на представлението,за мен този разговор е общо взето теоретичен,а затова и безмислен.От моя гледна точка в чист вид нито един нито друг театър никога не е съществувал.Честно казано,аз не съм особено силен в теорията не театъра и рискувам "да падна в локвата".Знам за това,че сред нашите днешни събеседници има много образовани и хора и тях не можеш да ги заблудиш ;) Струва ми се,че доста по опасно е възникването на технологичен,"Построен" театър с огромно количество режисьорски приспособления и прочие хитрости,които не дават на зрителя възможността да се опомни и превръщат спектакъла в много ярък,почти чудо.Това е почти шоу с много разни интонации,но нито една от тях не трябва да се концентрираш и да помислиш,защото зад нея има някакъв фокус измислен от режисьорите.Това е новото поколение на театрални режисьори,които са способни да поставят каквото и да е.Всеки от тях има свой "Стил",един път намерен и да не Дава Бог да го отстъпиш.Но смисъл и дълбочина в подобни работи няма да намериш,да впрочем никой и не търси.
Не бих казал,че професията на актьор е спасение от нещо.Това е духовен път,ако искате.Актьорската професия,както никой друго може да бъде и препятствие със всичките си изпитания и изкушения.На този въпрос е много трудно да се отговори,а е много лесно да попаднеш в лъжлива интонация.
Относно зайците на барабана,то действително,няма да споря,можеш да го научиш да свири и на тръба.Както във всяко друго нещо съотношението на добрите ученици и истински майстори,в актьорството е същото.Навярно.


Julechka20
Здравейте Даниил!
Благодаря ви за вашата работа.Имам няколко въпроса към вас:
Имате ли девиз?Обичате ли екстремния вид спорт?Например бихте ли скочите с парашут?Бихте ли искали в бъдеще да снимате свое кино? Предайте привет на вашата жена Маша!

Даниил
Преди много обичах риска.Често молех режисьорите да изпълни триковете вместо каскадьорите.Но сега станах по-умен ;D И с парашут не искам да скачам. "Защо?" ще попитате вие и ще ви отговоря.Защото моята прищявка може да се превърне в голяма трагедия,не само за мен но и за хората,които зависят от мен,които ме обичат.Разбирам,че това не звучи в жанра на "известния мачо",който показва своето безстрашие.Но аз предпочитам да съм искрен и да не си хабя силите на това,да уверя другите в това,в какъвто не се явявам.Впорем,човешкото мнение за другия човек е много неуправляемо.Затова да убеждаваш някой в нещо,което не е било е обречено на неуспех.Все едно утре в АМЕДИЯ някой обезателно ще каже,че съм станал продуцент и не искам да се снимам в киното ;D

Hафаня
Даниил,защо се отнасяте с такава насмешка съм проекти от типа на "Наци на леда","Танц със звезди"?Разибарам,че "Звездите в бокса" е малко повече,но на леда,на арената са учасвали ваши приятели и колеги,нима вие не сте гледали предаванията с тяхното участие,не сте се вълнували за тях?

При цялото ми уважение към артистите,певците,музикантите и другите представители на творческите професии,които сложиха кънките,боксовите ръкавици и повървяха по въже,не мога да кажа,че съм във възторг от подобен способ заемане от вниманието на хората,заемане от вниманието на цялата страна.По-скоро бих казал,че това е нова телевизионна мода лежи точно в тази област на печелене на пари,където думата "срам",за която говорих по-горе,отсъства.Един път ми позвъняха от един такъв проект.Трябваше и зад граница да се ходи.На мойт въпрос:"А колко ще получа?" чух идивеният отговор "Нима не искате да защитите честта на своята страта?"Най-смешното беше,че този човек не се подиграваше с мен,а сам вярваше в искреността на думите си.Всичко това за пореден път говори за това,че "затъпяването" достигна оптималното си състояние и самите производители вярват в нуждата и необходимостта на тази глупост с които се занимават.Знам артисти,които са получили истински травми по времето на "ублаженията на народа".Една актриса имаше счупване на гръбначния стълб,на друг актьор му счупиха носа.Незнам защо,но ми се струва,че по-доброто място на актьора е в бюфета,а не на болничното легло.

virjini_91
ЗДравейте скъпи Даня!Аз много,много ви обичам!Вие сте единственият човек,когото мога да накера моят най-добър и любим астьор.Вие сте по-дъбър от всички,и не стичам така,само защото сте голям професионалист....Аз ви обичам заради вашите човешки достойнства,които много рядко се срещат в младите актьори.Искам да ви задам много въпроси,но ще задам само един.Тъй като съм грузинка,интересува ме,идвал ли сте някога в Грузия?ако да,то какви са вашите впечатления?А ако не,то просто кажете,какво мислите за Грузия,може би все пак се каните да ни нагостите?!Лично аз и моето семейство ви каним с Маша!С уважение и голяма любов.Анна.

Даниил
Много благодаря за поканата.Желая на вашата страна и вашият народ мир,процъфтяване и достойни управници.Главното да няма война.

Марусевич
Бих искала да попитам,вярно ли,че репетирате в спектакъла "Опасна връзка" в театър Станиславски с Владимир Коренев,ако да,бихте ли могли да разкажете малк за репетициите и как се работи с такъв невероятен актьор и другите актьори от този театър и кога е премиерата

Даниил
Действително репетирах ролята на Вальмон в бъдещият спектакъл "Опасна връзка" в театър Станиславски.Извика ме х.ръководител Татяна Ахрамкова.За мое дълбоко съжаление след две седмици разбрах,че няма да мога да продължа да репетирам.Не мога и по организационни причини,и защото не ми стига времето.Разбрах,че не мога да успея навсякъде,макар,че ми беше много трудно да взема такова решение,защото знам какъв страхотен режисьор е Татяна Витольдовна.Такива режисьори като нея в Москва могат да се преброят на едната ръка.


Alsu119
Уважаеми Даниил Александрович.
Днешната пресконференция е посветена на сериала "Съдебна колонка".Кажете,моля,как се отнасяте към изиграният от вас герой?Той харесва ли ви?
И може би се повтарям,но огромно благодаря за Владимир КОрф.Повярвайте ми(а уви,аз вече не съм малко момиче)-харесва ли ви или не,аз още дълго ще ви помня именно в тази ярка роля.
Здраве за вас и вашите близки.

Даниил
Благодаря ви за добрите думи.Като направя равносметка на нашият разговор,се връщам към "Събедна колонка".Действително не съм виждал всичките серии от началото до край,затова какво се е получило от моя страна,още не съм могъл да оценя.Освен различните интересни режисьора получих огромно удоволствие от партньорството ми в този филм-Моят най-главен,най-основен,най-най партньор в "Съдебна колонка"-е моята "невеста" в изпълнение на Ольга Павловец.Чувствителна,внимателна,талантлива актриса и много хубав човек.Нейната петербургска искреност,оптимизъм отличава Олга от много московски актриси.
Що се касае до "следователя по особено важни дела" Антон Никитин-това е първата полицейска роля в моят репертуар.
Обърнах внимание на това,че много артисти се случва да имат полицейска част от живота.Ето и мен не ме подмина ;D И по този повод изобщо не се разтройвам,даже много се радвам.Първо,защото трябва да има филми за това колко ни е зле полицията,а това за съжаление си е чистата истина.Нужни са филми и затова,че се случва и да е добра.Защото това също е истина. И второо,че приказките в които доброто винаги побеждава не са толкова далеч от истината.
Повзолявам си да напусна.Отивам точво на последното озвучение на заключителните серии на "Съдебна колонка".Извините затова,че не успях да отговаря на всички.Обещавам,че ако искате още един път да поговорим в такъв формат,ще намеря време за това.Чао! :D

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
MyPrivate
Сообщения: 75
Зарегистрирован: Пн 16 май 2005, 22:33
Откуда: Bulgaria,Rousse
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение MyPrivate »

ei taka e p-dobre za 4etene .mersi mnogo:)
ne e mnogo dylgo ama pak e ne6to
Миличко винаги когато те видя малкото ми сърчице се разтуптява толкова бързо,че се разпилява на хиляди парченца и единственото, което може да ги събере е твоята любов, но аз едва ли някога ще я получа

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

Под обаянието на този талантлив актьор попадаш веднага,едва долавайки неговият дори мимолетен поглед.А ако се усмихне с крейчеца на устните си или лукаво ти намигне-край,избавена си от душевни мъки!Влябваш се до изгубване на разсъдака и страдаш от несподелените чувства.Нали сърцето на Даниил Страхов отдавна е заето.Той е предан еднолюбец и не се кани да изневерява на жена си,актрисата Мария Леонова.Затова пък автографи красавецът Даниил дава с голямо удоволствие.А се случва и да поговори с фенките си на различни теми.Например за робатата,на която е безмерно предан и е благодарен за огромния успех и най-високите рейтинги на най-известните руски киносайтове.На кореспондента на "Златния пръстен" също му се усмихна късмета.На снимките на телесериала "Талисмана на любовта" в Москва Даниил Александрович се съгласил на малко интервю за ярославците.А после написал няколко хубави думи и помолил да предадат на всички фенове,че успехът му в голяма степен се дължи на тях.Затова се отнася към зрителите с голяма топлина и искрена любов.

-Даниил Александрович,вие днес цял ден сте на снимачната площадка.А вчера,казват сте репетирали до късно през нощта.Съпругата ви не се ли обижда,че личния живот на Страхов минава на работа?
-Не,нали ме обича и затова се старае да ме разбира и да ме подкрепя.Въобще е нелепо да се обиждаш на мъжа си актьор,затова,че той влага силите си в професията.А и Маша е актриса и разбира всичко.Това е щастие,когато се чувстваш търсен.

-Но все пак,колко често ви се случва да сте си вкъщи и да си почивате?
-Сега се сетих,че последния месец един път си прекарах целия ден вкъщи.А след това нямах свободни дни:снимки,гастроли,театър...Вярно скоро успях да се измъкна за един ден в Петербург.Там взех и Маша,поне там да бъда с нея.

-А как си почивате,когато все пак се окажете в родното уютно гнездо?Може би имате някакво хоби,което ви помага да се отвлечете от работата?
-Честно казано,нямам такива увлечения,така че не мога да се похваля с гмуркане и скачане с парашут.А когато ми се случи да съм вкъщи се търкаляме с жена ми на дивана и тъпо гледаме телевизора.Това е най-добрата почивка.

-Впрочем за телевизора.Даниил,а вие гледате ли филмите с вашето участие?
-Старая се.Всяка серия на "Талисмана на любовта" я записвам на видео или моля за това роднините.А после внимателно преглеждам отснетия материал,за да видя всичките си достойнства и недостатъци

-И какви най-често са емоциите:положителни или отрицателни?
-Различни.Но аз много критично се отнасям към това,което правя в професията си.И въобще съм склонен към семетормозене и всякъкв род на размишления.Това може да се нарече и мазохизъм в лека степен,но самокритиката ми помага да раста както в личен така и в творчески план.

-А имало ли е моменти,когато съжалявате за изпуснатите възможности?
-Много рядко.Ясно е,че няма да мога да изиграя всички роли на света!И какво тогава,да се застрелям?!Аз знам например,че никога няма да мога да бъда Ромео или крал Лир.Голяма работа има и други не по-малко интересни герои.Просто всяка възраст съответства на някакви роли,и на 30 години да си мечтая за Ромео е смешно(усмихва се)

-Представете си,че съдбата изведнъж се промени.Ако не бяхте станал актьор,къде щяхте да направите своя стоп?
-Навярно щях да съм юрист.Още в училище мислех какво да избера-това или актьорството.Но все пак,това е сложен въпрос ,вече 12 години съм актьор и ми е трудно да си се представя без тази професия.

-Казват,че не сте много доброжелателен към своите фенове?
-Не е вярно.Просто не обичам,когато ми влизат в душата.А самата дума "фенове" предизвиква някакви неприятни усещания на нивото на невроза и тръпки по кажата.По-добре е да се каже "почитатели на таланта"- по-интелигентно и естетично е.

-Но все пак славата ви доставя капчица радост?
-Разбира се.Всеки актьор,ако не лукави,ще си признае,че се е захванал с тази професия заради славата.Глупаво е да се бия в гърдите и да викам,че своите гениални творения ги пазя за потомците.За актьора е важно да го обичат тук и сега,а иначе започва творческото затъмняване.Аз прекрасно разбирам,че трябва да се живее за днес:ако изпуснеш шанса си,друг вече няма да има.

-Даниил,още няколко думи за "Талисмана на любовта".В сериала вашият герои също се казва Даниил.Това специално измислено ли е?
-Възможно е копманията "Амедия" да е решила по такъв начин да ми направи подарък.Но незнам подробности.Забавно е,но нищо повече.

-Даниил Дронов и Даниил Страхов приличат ли си в нещо?
-Навярно има някакво сходство в характерите,но такъв каубой като Дронов,не се усещам.Не трябва да бъдеш толкова безрасъден и заради камъка да забривиш за обикновените човешки чувства.

-Чувала съм,че всичките трикове в "Талисмана на любовта" ги изпълнявате сам?
-Истина е.Ето неотдавна ми се наложи да се изкъпя в ледена вода.Усещането не беше приятно,добре че си облякох хидрокостюм.Незнам дали трябва да се гордея с това,че без дубльори прескачаш зидове,скачаш от покриви и се къпеш в ледена вода.Всичко това е работа,към която се отнасям добросъвестно.А и дубльора не винаги може да помогне.Не трябва в крупния план да се види,че това не е Страхов!

-Даниил,имате ли мечта заради която сте готов да пожертвате всичко?
-Имам си тайни желания.Но подробно няма да кажа,твърде е лично.

-Добре а като изключим личното.За какво?
-За отпуск.Но засега това е нереално.В работното ми разписание-снимки,снимки,снимки.От сутрин до късна вечер.

-А заради професията от какво бихте могли да се откажете?
-Само не от личния живот и любимия човек.Това е свято,и там няма никакви жертви!

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

Даниил Страхов в прогрмата "Виж,кой дойде!"

-Приветствам ви.Това е програмата "Виж,кой дойде".При нас дойде актьорът Даниил Страхов.Добре дошли в Киев,в нашето студио.
-Здравейте,Наташе.Здравейте многоуважавани киевлянки и киевчани.

-В Киев сме на примиерата на филма "Блажена"Какво представлява като филм?Като роля.Доколко ви е интересен на вас,първо?
-Този филм ми беше много интересен.А и филма е както се казва с "дълга дистанция".Тоест отначало се снима.Това беше навярно преди едва две години.После достатъчно дълго се монтира.И с такива,не точно сложности,той дойде до своят финален стадии,когато вече можеше да се озвучава и да се види завършения резултат.Затова,когато го видях-за мене беше минало много време,а аз видях какво се случва в кадър,както се казва "със своите очи" и съвършено се обърках,забравих за какво..

-Вече са били други проекти,други събития...
-Да случили са се други събития,да-да-да,бля-бля-бля...

-И какво видяхте?
-Първо се видях такъв,какъвто вече не се явявам.Това във всеки случай е интересно.Винаги е интересно да погледнеш на себе си.

-След известно време,да сравниш...
-Да,да.За тези две години и руският кинематограф а и телевизията-любимото ни...Той мина дълга,достатъчно голяма дистанция свързана с...нарастването на цинизма?А тук това кино "Блажена" е съвсем за друго.Точно,когато мисля,че мина година от излизането на "Острова",който впечатли всички и е съвсем за друго...Не искам да ги сравнявам а и нямам никакво право на това.Това е работа на зрителите и навярно на критиците после...

-Да си сравняват,но Вие усещате ли го?
-Да.Но филма по-скоро е...Във всеки случа той е за човешката душа,за това за какво живеем на тази земя.Той е за това,че ние си плащаме за това,когато ние минаваме през други хора,когато забравяме за това,което съставя същността на нашия дух,на нашата душа.Кое ни е първично и кое вторично.За какво изобщо живеем,за какво съществуваме.За това,да сечем парите или да си запазим душата?Навярно е за това.

-Ами различно е.Един заради едното,друг за друго и Вие нали не напразно казвате,че може би филма действително е за друго.Но какъв ще го видят зрителите ни е трудно да предположим,нали?Или всичко там е разбираемо и достъпно толкова,че зрителя може да го възприеме само еднозначно?
-Знаете ли,когато филмите се възприемат еднозначно,значи не са много добри.Това значи,че там има само един план и той веднага се нагажда с картинките и повече няма за какво да мислиш.Не.Този филм не е лек.Той не е за "пуканки" както се казва...Тоест не трябва да се гледа "за развлечение",защото то ще мине покрай вас и няма да получите никакво удоволствие.В този филм въобще има малко от това удоволствие заради което отиват там...не знам..

-Ами ходят на кино,да го кажем така...
-Да се веселят...Не знам,този филм ме засегна,защото аз действително го гледах практически отстрани,бях забравил какво съм правил.Помнех,че съм антагонист на главната героиня и всъщност не съм толкова антагонист...

-Ако се помисли,да?
-Ако се помисли.Защото,когато построявахме тази роля със Сергей Струсовски,с режисьора на филма по буквите,които той сам написа,се получава някакъв bad boy,гадняр,който прави гадно на главната героиня.А всъщност построявахме тази роля,много по тъкно и сложно,и ми се струва,че се получи.

-Знам,че актьорите ги пита за това,намерили ли сте своя режисьор?Преди време ви бяха задали този въпрос и вие отговорихте,че с удоволствие бихте сте се снимали във филма на Андрей Малюков в "Перевала на ветровете" и бихте работили още..
-"Портата на ветровете".

-"Портата на ветровете",да.
-"Следътърсачи" сега е вторият филм.

-Оказва се,че в "Следотърсачи" отново той ви е извикал.
-Да,това ми е много приятно и навярно добавя нещо в резултата.Някаква увереност в своите възможности,защото както е известно на всички откъде дойдох,нали?Все пак от "съндъка" и благодарение на сериалите,които...благодаря им много,но все пак,за артиста това е определен штамп.Определен печат,който не е за вкуса на всички и който,разбира се,понякога пречи на запознанството с нови режисьори.Понякога помага.Понякога идваш и "Слушай,знаеш ли-ти казва някакъв нов режисьор-сериалчето не беше нищо особено,но браво на теб,слушай виждам как хубаво и честно работиш.Проби не ми трябват.Дай да работим.." Това е един разговор,а може и "Да,ама Даниил вие сте се снимали там и там..Разбираемо...Но хайде да пробваме,това е пълнометражен филм,не е сериал" И разбирам,че е неприятно,но той има право на това.Всеки човек си има свой живот и свой подход към тези неща.Аз също си имам свой подход,който на никой няма да разказвам...Какво аз,защо аз...

-Ние говорихме за "Своите" режисьори..Могат ли да станат "Свои"?
-Бих бил много щастлив да се снимам във филм на Андрей Игорович Малюков и Александр Владимирович Рогожкин и т.н.Ще бъда много щастлив ако ме поканят и в следващите си работи.Друга е работата,че при Рогожкин отначало имах главна роля,а сега практически епизодическа,тоест съвсем неголяма.Това,разбира се,малко плаши.Но се надявам,че работата не е в това,а в това,че аз действително прочитайки сценария,видях,че в тази роля,която той ми предложи мога да пробвам.Друго място във филма нямам.

-Доколко изобщо можеше да ви е интересна ролята на ирански бизнесмен?Занимаващ се с футбол.Макар и малка роля?
-Там работата не е в бизнесмена.Работата е в това,че той всъщност е такъв играч,както и останалите,които населяват този филм.Няма да разказвам до край,а навярно и не трябва,не знам.Този филм е за това,че в далечната две хиляди и 27година,тоест след 20 години...

-Русия побеждава в световното първенство...
-Да и ние играем финал.

-И навярно побеждавате?
-Не знам,страхувам се говоря,защото някой после може да ми се кара.Да ми каже,че не е трябвало да говоря.Не знам.Затова,всичко това е интересно и от гледна точка на самата идея.Рогожкин,както винаги сам написа сценария.Любопитно е.И на мен ми беше интересно.Това не е такава характерна роля.Не,разбира се,не е и Не характерна.Аз исках някаква по-голяма характерност да взема,но Рогожкин не даде.

-Това също ли се случва.
-Той изобщо нищо не дава.Казва "Ти говори там,всичко е добре заснето"

-Говорихме и за филма на Андрей Малюков "Следотърсачи".Във всеки случай,споменахме го.Той каза,че след "Портата на ветровете" много ви отива военното облекло и отново военна тематика.
-Ами появиха се такива..

-Военен период.
-Военен период.Любопитна работа.Това се случи в достатъчно сложен период от моя живот...Трябва ли да разказвам за какво е филма?

-Ами не знам..Каква е вашата роля?
-С две думи.За това как 4 млади мъже от съвременния свят попадат в 42 година.Аз не съм от тях.

-Вие там ли ги посрещате?
-Да,аз съм там,тоест местния стар кореняк,командир на ротата.И там,естествено около тези объркани деца,които изобщо не разбират къде са попаднали и говорят по различен начин,като руснаци и а всъщност не точно като руснаци,започва цяла история,свързана с това,че от стрелбата да подвига има една крачка.И аз съм от хората,които правят изобр как да се отнасят към тях.Навярно ще бъде интересно да се види.

-За ролята ви се наложи да се обръснете,нали?
-Не,не наголо,но много много късо.

-И в това време сте се отказали от чуждестранен проект,в който трябвало да бъдете с дълги букли?
-Незнам,какви букли трябваше да имам,става въпрос за "Война и мир".Първо,там имаше поставени срокове,а и там имаше някакъв безумен "пожар" и неразбиране и те даже нямахе враме да ме пробват,и ако им харесам после да ми правят перука.Нямаха време дори за перука.Съответно казах им "Момчета аз утре се постригвам,затова няма никакъв смисъл.Но,най-смешното е,че тази работа после се върна при мен.Сигурно мога да говоря за това?

-Навярно.
-Озвучих Андрей Болконски в руския вариант на филма.Това са 4 серии.И съответно,чуждият артист в Русия ще разговаря с моят глас.Любопитно.

-Това е страхотно.Ще чуем,ще видим.Вие казахте,че "Следотърсачи" сте снимали в сложен период от вашият живот.С какво е свързан този сложен период?Момент в който навършвате 30...
-Ами нещо такова.Така да го кажем,ще се скрия зад това.Вие сама казахте,поддържам ви.

-Подсказах ви отговора на въпроса.
-Всъщност това найстина е така.Момента на преценяване,за това,че 30 години,това действително те бие по мозъка,кръгла дата.Една трета от века,може да се каже,че е зад теб.Мисля,че при мъжете започвайки от 29 да се приближават към 30 и до 33 ги тревожи всичките,в едни или други амплитуди.Затова това започна и всичките там...

-Продължава ли в някаква степен?Нещо променило ли се е?Вие подбирате ролите,ако говорим за киното вече,от какво да се откажете,не се снимате в сериали например?
-Защо не,снимам се.Просто,ами...Знаете ли,навярно главното,което се промени,и може би обижда някого,за съжаление.Но аз не се старая да успея навсякъде.Има такива поговорки и пословици като "Тихо вървиш и повече вървиш" и т.н.И разбрах,че ако през цялото време се тормозя.Примирам се вкъщи,на сутринта пак отивам...

-Два три часа поспите...
-Страхотно е когато си струва,но не трябва да съществуваш в такъв ритъм постоянно.

-Тоест този период в който е можело да съществувате така си е отишъл и е останал там?
-Не знам къде е отишъл,той може и да се върне след известно време,когато разбера,че не мога да се откажа от едно или друго,но не защото там има много пари,а защото от такива неща просто не мога да се откажа.Ако това се случи в моя живот ще взема всичко,което може да се вземе.Но сега аз сам се спирам от такава излишна жажда за работа,когато тя не си струва тези усилия,когато трябва да мислиш само за това.Трябва да се мисли и за семейството,и за близките и за душата.

-От такива неща не можеш да се откажеш?Вие казахте,че това са такива неща от които не можеш да се откажеш.От какви роли не можете да се откажете?
-Ами ето вижте,допускаме,че тази роля във "Война и мир" мина покрай мен.Там ми предлагаха,но не на Андей Болконски.Каква точно не помня...И после изведнъж ми казват "Искате ли да пробвате?" Аз казвам "Искам!" И видях материала.Не казвам,че това,което е снимал този режисьор е по-добро от това,което снима Бондарчук.Не.Ще кажа,че това е телевизионен фолмат във всякакъв смисъл на тази дума.И безкрайните осморки,които използваха,с помощта на които са уголемили 80% от сцените,те не добавиха възторг,докато гледах всичко това.Но сама по себе си ролята,даже отчитайки това,че Толстой са го превели на английски,изиграли а после превели обратно на руски.Ние се хващахме за главата и мислехме "Боже мой,как да го направя сега?Как сега?Срамно е.Но ето включвам ДВД-то с Тихонов в ролята на Андрей Болконски и виждам толкова труд,толкова талант,толкова мисъл и Толстовси и Бондарчуковски и Тихоновски е вложено в тази работа.А тук е съвсем друга историята.Но едновременно с това разбирам,че дори в такъв вариант,но такова е нашето време,извинявайте.И защо да не пробрам в това време максимално да се раздвижа и вложа максимума усилия да направя нещо,за което няма да ме е срам.Затова и не помислях да се отказвам от тази работа.

-Случва ли се,да не искате да отидете на работа?Днес просто е такъв ден в който не искам да отида на работа или период в който не искам да отида на работа?
-Случва се.

-Или в някакъв момент си отива,когато все пак трябва да стенеш и застанеш в кадър и да работиш?Как да се накараш да заработиш?
-Как да се накараш да работиш?Трябва само да помислиш,че някой няма тази работа и ти не си я имал преди няколко години и си седял на дивана и си мислил "Боже мой,някъде,моля те!" Когато си спомниш за това,то веднага ти се иска да отидеш и да работиш и на работа отиваш с хубаво настроение.Плюс всичко казано,доброто настроение зависи от правилния избор на работата на която отиваш.Ако можеш да избираш,ако можеш да си го позволиш,то не трябва да се притесняваш.Аз разбрах за себе си,че когато се отказваш от нещо,много се боят да се откажат по принцип от всякаква работа,която им предлагат първо защото помнят периода на безработицата и второ,защото се боят,че втори път няма да ги извикат.

-Но може би още и този период,когато нищо-нищо не предлагат,а после вече ще те забравят и понататък...Също може,нали?
-Ами да,страхът.Но от друга страна трябва да разбираш,аз за себе си така се опитам да си строя собствена психология,че не трябва да угодиш на всички.Все пак започваш собствена песен с твое гърло...

-Някъде в света със себе си..
-До мен дойдоха такива слухове,че някакви асистенти на "Мосфилм" разказвали на някой,а после всичко това стигна до мен."Какво Страхов,един път го извиках,втори път го извиках-не му хареса.Повече няма да го викам..." И го разбирам,ами добре,значи така се получава.Но всеки път да се съгласяваш на работа,която не ти харесва само защото не искаш да обидиш някой,извинете но също е глупост.И защо?

-Филма "Натурщица".Вие сте се снимали заедно със жена ви Мария Леонова,макар че,вие сте се снимали с нея в театъра в пиесата "Безотсовщина"?
-Беше беше

-Когато сте били на една сзена,след това сте казали,че едва ли ще работите някога заедно.Този филм още веднъж ли потвърди този мисъл или я опровергава?
-Да той потвърди тази мисъл,колкото и да е тъжно и за мен и за Маша,защото идват много хора и говорят "Ама какво Дани,защо не помагаш на Маша...?"

-Ами да,заедно сте учили,заедно сте били и в театъра и днес вие сте търсен,а тя не.
-Това е толкова болезнен разговор за мен,но аз разбрах за себе си и за нея,за съжаление,че когато работим заедно няма никакъв резултат.Много ми беше сложно да съществувам в "Натурщица",безумно тежко,имах пълно неразбиране с режисьора.За Маша това беше удачна,малка,но много удачна работа,но нищо не се получи.Нямам впредвид това,че с Маша нищо не се е получило,имам предвид това,че филма може да е заснет великолепно и да изглежда така,но някак си всеки съществува отделно,а за мен изобщо няма какво повече да се каже.Слаба Богу,че почти ме няма там..За пореденн път това за мен и МАша се явава пример,че не трябва да сме заедно в един кадър.За съжаление е така.Макар,че много го преживях заради Маша.

-Преживявате го,но в същото време,не винаги й помагате?Или вие категорично не искате да й помагате?
-Ами аз не съм продуцент,разбирате ли,това е такъв разговор в полза...

-Ами да,да кажете "Снимайте моята Маша!"
-Да лееш вода напразно.Аз не давам парите,не се разпореждам с тези пари.Не пия водка с продуцентите,нямам такива връзки за да кажа "Ами давай или така или никак!Или Маша ще работи или..." Не мога така и нямам право на това.Не съм си заработил още това право.

-Във всеки момент,където и да сте се стараете да взимате Маша със себе си?
-Да.

-В Киев с вас ли е?
-Да с мен е,макар че това може да не се хареса на някои..

-Навярно няма да се хареса на вашите фенки,но все пак...
-Ами какво да се прави,ако до 30-годишнината...а слушайте аз съм на 31,не на 30?

-Да,вече 31,в 2006 беше..година вече
-Сам забравих.Ако до 31 не бях женен,тогава навярно щяха да възникнат въпроси във фенките:"В какво е проблема,странно..."

-Във всеки случай ви предстои среща със фенките,на презентацията на филма "Блажена".Пожелавам ви,да видие на голям екран този резултат,който сте се старали да вложите и вашето впечатление да не се развали от този филм,разбира се и зрителите да го приемат.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Актьор на "не лесна" достъпност
Интервю с Даниил Страхов


"Ако мислите,че умението да общуваш с хората,да задаваш интересни въпроси и да намираш остроумни отговори;ако вашата способност ловко и ненатрапчиво да използвате природното си обаяние не предизвиква съмнения преди всичко във вас самите;ако,накрая,блясъкът в очите на събеседника-е нещо обикновено и рутинно за вас,значи още не сте срещали Даниил Страхов и е дошло време да се запознаете с него..."- такива чувства изпитвах аз,отчаяно съобразявайки,по какъв начин да подходя към тази самотна,несговорчива,нервна,конфликтна и едновременно странно позитивна система на име Даниил Страхов.Да се опитваш да я опишеш(тази система)с думи е безмислено,тя трябва да се види....

ДЕН ПЪРВИ
В кафето.След купища изказани съмнение в необходимостта от нашето понататъшно общуване.
Даниил:Ако обичате,дайте сметката.
Аз:Две сметки!
Даниил:Една!
АЗ:Две!
Даниил:Едва(обръща се към мен),ама какво е това-някакъв си чай-унижавате ме в края на краищата...
Аз:Ой,какво говорите,изобщо не съм го мислила,тогава платете моля и за моят чай...
Даниил:Разбира се,незнам,може тук до моето идване да сте разтегнали,пили и яли,а после-събирай всичко,че Страхов идва!
АЗ:Слушайте Даниил,това е идея!Не съм си и помисляла,а и така може!Следващият път обезателно ще пробвам...
Даниил:Да,само сметката трябва да се иска след интервюта,по-рано ще се разкрие-няма да я дадат.
Аз:Ех,не е за мен това...Аз,знаете ли,никога не съм умеела да постъпвам по такъв начин...
Даниил:Ако не е така,то аз нямаше да стоя тук..
.

ДЕН ВТОРИ
И така.Десет часа сутринта.
Трябва да се обаждам на Страхов,навярно вече е прелистил списанието....Нещо не е добре,подсказва сърцето ми,сега ще започне да ми къса нервите...ОК,наканих се!
Гласа-решимост,думите-убеденост,настроението-такава радост,както когато кантара показва минус два килограма.
-Алло,Даниил?Здравейте!ОТ "Градско Танго",Надежда.
-Да,здравейте.Знаете ли,Надя,прочетох вашето интервю с Н-много симпатично,много мило,но концепцията на разговора...скучновато ми е...
струва ми се,че няма да се получи с вашето списание


Ето!А някои още считат,че женската интуиция не съществува!!!

-Знаете ли,Даниил,искам да ви кажа(започна се!),че журналиста,както и актьора е способен да сменя формата в зависимост от съдържанието и съвършенно по друг начин да разработва информацията,каквато и да е тя.Така че,вие можете да бъдете абсолютно уверен,че интервюто с вас ще се получи и ще останете доволен и....кога ви е удобно да се видим?

Докато казвах на един дъх всичко тов с цел да склоня непокорната актьорска глава към сътрудничество,мисълта ми крещеше "Страхов,миличък,душичка моя ненагледна,обичам те почти като роден,съгласи се!"

-Ами добре,кога искате да се видим,в събота?Само,Надя,гледайте да не излиза нищо без да аз да съм го видял-вашата честна дума...

След 60 сикунди моето нетърпеливо(ами ако изведнъж размисли!) наговаряне на мястото,времето и тресящата телефонна връзка:

-Ало-ало,Надя,слушате ли ме?Вече пет минути си говорите сама със себе си...

ДЕН ТРЕТИ-ПОБЕДНИЯ

-Как е настроението?
-Добро,нормално.Както винаги съм малко агресивен...

-Това е вашето нормално състояние...
-Не,просто така ви се струва на вас...

-Какво днес ви раздразни?
-Нищо.Просто излизам от спортната зала,а всеки човек,занимаващ се с фитнес,знае,че след тренировки тестостерона в кръвта се повишава,а заедно с това и агресивността.

-Ами при мен е съвсем различно...
-Работата е в това,че въобще жените имат малко тестостерон,нормалните жени,разбира се.Една минутка извинете,сега ще включа...ако си мислите,че само вие сте дошли с диктофон,то(с хитрост)се лъжете...

-Вие също ще ме записвате?
-Разбира се.

-Защо?Имали ли сте конфликтни ситуации с журналисти?
-Знаете ли,имал съм всякакви случаи:когато говориш едно,а се появява съвсем друго,но най-обидно е когато изобщо не е имало разговор,а журналиста все пак си пише.

-Борите ли се по някакъв начин с това?
-Не,никак не се боря.Знам,че е безмислено.Да го давам в съд-е обречена работа,но все пак е по-добре да имам запис,нали?

-Знаете ли,имате поразителна способност да карате човек не просто да нервничи,а....това от само себе си ли се получава?
-Кое?

-Да създавате такова поле около себе си,че даже само приближавайки се се чувстваш като пълен идиот...
-Мисля,че това е само при вас.

-А какви хора попадат във вашият близък кръг,въобще попадат в кръга на общуване?
-А вие считате,че няма такива хора?

-Не считам,такова не може да бъде.Както на стареца ще му се намери другар,така и всеки човек има близки хора,но на мен ми е интересно,вие кого допускате при себе си?
-Кой се допуска...Моят близък кръг-това са хората,които са с мен отдавна.Честно казано,с огромен труд завързвам нови запознанства и те практически никога не прерастват в приятелски отношения.Имам няколко приятели.Тези,които ми харесват и аз на тях,но те са малко и колкото повече време минава,толкова по-сложно ми става да общувам с нови хора.

-В какво се определя ценността на човек,според вас?
-Искреността и надежността-на първо място.Всичко останало:образованието,ума,всякакви други качества не са първостепенни.Ако двама човека неочаквано намерят за какво да говорят,това съвсем не означава,че са един за друг.Освен това,вие сами прекрасно разбирате,че моята заядливост е част от някаква вътрешна защита от света,който общо взето е едно опасно място.

-Задължително ли трябва да се защитаваш?
-Разбира се.Иначе в този град ще те изядат с костите.Веднага.Само че,формата на защита е различна:като нападане,несъпротивляване или просто "недопускане"-"Моят дом е моята крепост".Аз няма да нападам никой,няма да обиждам никой,вече разбрах,че това се връща и никога няма да те избави от твоите проблеми.Злото винаги се връща.Не говоря за тези страшни моменти,когато става въпрос за чест,достойнство,за защита на семейството-да не дава Господ да се срещам с такива ситуации,когато да не можеш да отговориш на чуждото зло.
Аз се старая просто да бъда недостъпен,защото това е такъв град,в който веднага след като се отпуснеш и веднага те взимат на мушка.Винаги ми е било интересно,какво им е на другите артисти,как се усещат,нали стоейки на снимачната площадка ти не се защитаваш по никакъв начин,защото без определена откритост е невъзможно да направиш нещо.Все пак включваш някакво дете в себе,което стои на сцената и...все едно няма никой друг...нито зрители,нито режисьори.Същото е и в кадър,когато все едно нищо не се случва:светлините не пречат,микрофоните мълчат и ти играеш.Това разбира се,е детско състояние,когато си открит за света и за хората,които те заобикалят,стоят и те снимат.Но в момента в който твоята натура е разгърната те обстрелват.И с това нищо не можеш да направиш...

-Това повишена ранимост ли е?
-Всички хора са раними,според мен.Струва ми се,че няма никаква повишена ранимост или повишена нечувствителност.Честно казано,аз през живота си не съм срещал "дебелокожи" хора,на които да не им пука за нищо.Всеки си има своето болно място.Лесно е да обидиш всеки човек,нали?

-Явно да.А на вас не ви ли се струва,че когато се защитаваш съзнателно-значи изкустено да се сложиш в някакви рамки,а в това има някаква определена НЕсвобода.
-На мен ми е безразлично,как се казва от психологична гледна точка.Вече ви казах,не мога да търпя психологически въпроси-много ме ядосват...Защото психолозите 50% са измамници.Хора,които са получили тази специалност в качеството на второ висше образование,тъй като не са се намерили в първото.Само по себе си това не означава,че те са лоши,не!Но просто в тази сфера има много шарлатани,които устоиват псевдосеанси с психологическо разтоварване,задават глупави въпроси от типа:какво чувствахте,когато умираше еди кой(да не дава Господ)-всичко това много ме дразни!Кое е астрология,кое психология-всичко малко се свързва с болтологията,демагогията и прочие "логии".

-Тотален непрофесионализъм-проблемът на днешния ден...
-Да и същото го има и в моята професия-сред актьорите има огромно количество случаини хора.Сега нали има толкова много части вузове,които пускат тълпи,стотици и стотици недоучени,да не се обиждат,но това действително е така.Нивото на професионалното обучение много падна.Така че сред нас също е пълно с хора,които както каза Сергей Усурляк,се боят от разобличаване.

-Не съм ви виждала в театъра-не успях.Но съм ви виждала в киното,най-често в сериали-в тези абсолютно пусти по същина "сапунки".А вие изглеждате като дълбок,немалко знаеш и много чувстващ,мисля,че и такъв се явявате,тогава как участвахте в "изначалната пустота"?Или за вас актьорската професия-това е още и доходен бизнес?
-Колко странно ме възприемате...Отговарям.Първо,що се касае да сапунките...говорим за "Бедната Настя",която се снима преди 5 години,за "Талисмана на любовта" преди 3 години.Сега в сапунка няма да ме видите.Ако говорим за "вертикални" сериали,то аз се снимах в такъв проект под название "Съдебна колонка",който още не е излязал на екрана на нашата страна.В неговото създаване взеха участие такива режисьори като Алексей Попогрепский,Артем Антонов,Александр Прошкин и др.Според мен,подобни "ветрикални" сериали често са много по-интересни както в професионален така и в съдържателен план от много пълнометражни художествени филми,които сега се снимат в нас.
Второ,разбира се,съществува някакъв момент на бизнес,когато хората отиват в "сапунката",когато се забиват в течение на половин година всеки ден,убивайки своя организъм.Безусловно,да говорим за това като някакво алтруистично занятие към изкуството е глупаво.Но,когато се съгласявах на "Бедната Настя" си стоях вкъщи и мен никой никъде не ме снимаше.Играех някакви малки роли в сериалчета,снимах се в "Северно сияние"-тънък и красив филм,но особен избор така или иначе нямах.Сега на вас ви се струва,че в момента на излизането на "Бедната Настя" всичко ми беше наред-съвсем не е така.Едновременно се снимах в "Здездоброецът","Децата на Арбат" и в "Бедната Настя"-падна ми се такъв троен лотариен билет,от който се опитах да се възползвам на максимум.

-А на вас после не ви ли е пречило,не се ли създаде определен стереотип на възприятие?
-ОТ една страна можи би ми е пречило,а от друга ми е помагало.

-Това,че е пропиарило добре е разбираемо....
-Работата не е в пиара.Когато започнаха да излъчват "Бедната Настя",артистите Петр Красилов,Лена Корикова и аз "висяхме" в Москва и други градове,буквално на всяка крачка.После излязоха "Децата на Арбат"-забележителен,искрен филм и аз помислих "Ето сега хората ще видят,че той не е само сериален актьор,но може да играе и съвсем по друг начин" И някои деиствително са видяли,разбрали,но те не са много,и те или влизат в групата хора,които внимателно се отнасят към всичко,което правя,или малкия кръг на професионалистите.Като цяло може да се каже,че филма мина незабелязано.Навярно,отчасти и за времето в което го показваха.На никого не се оказа нужен,което за мен е много тъжно.Ето затова може да се каже,че в някаква степен "Бедната Настя" ми е попречила,но от друга аз прекрасно разбирам,че нямах други варианти.И тази роля стана първата,която ми предложиха,която,говорейки на професионален език,отговаря на моят типаж герой-любовник.Отначало изписан и заявен персонаж,Барон Корф,малоприятен във всички отношения,бързо придобива човешки черти и периодически свършва благородни постъпки,се оказва някакъв Лермонтов или Печорин.Такива хора винаги ще предизвикват съчувствие,особено в женската половина от човечеството.
Последний раз редактировалось SladUranka Вс 16 дек 2007, 15:47, всего редактировалось 1 раз.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

-Роб ли сте на външността си?-Мисля,че робове са всички останали,които мислят така за мен,защото аз с външността си съм се разбрал отдавна.Безусловно,ако се събудя някой ден,погледна се в огледалото и изведнъж-видя съвсем друг човек,няма да ми бъде лесно,дори не мога да си го представя.Защо?ЗАщото за мен външността се явява инструмент в работата.Относно тези безпредметните разговори на тема "Той е хубавичък,жените му се лепят,и той се възползва от това,и въобще той е Нарцис"-е същото,както и в случая с Бедната Настя.
Свикнал съм със себе си такъв,да а и често моята външност се явава повече обременено обстоятелство,отколкото способстващо успеха и всекидневния живот.Затова вече отдавна не ходя по улицата с високо вдигната глава,за да ме познаят повече хора и да ме сочат с пръсти "Виж,Страхов!".Старая се скромно,тихо да се скрия в някой ъгъл,да седна с гръб към входа,за да не ме види никой.Да мен външността е като пръстите на пианиста,нищо повече.Прекрасно разбирам,че колкото повече ми задават този въпрос и колкото повече хора четат моите отговори,толкова по-малко ще ми вярват.Знаете ли,веднъж още в студентските години ме порази един приятел-няма да му казвам името-много известен,талантлив,характерен актьор,който ми каза "Даня,бих дал целият си талант,всичко,което имам,за да имам такава външност като твоята." В това беше сложно да се повярва,защото той невероятно талантлив актьор,но го казваше искрено.Затова ми се струва,че каквито и да е мои отговори на този въпрос така или иначе ще предизвикат само отрицателна реакция в тези,които са настроение така към мен отдавна,и спокойно в тези,които вече отдавна не ги интересува това-и Слава Богу!

-Даниил,а съществува ли някаква заветна роля,които бихте искали да изиграете?
-Знаете ли,отдавна разбрах,че да мечтаеш за някаква конкретна роля е безмислено.В киното-особено в киното има огромно количество съставляващи,които влияят на крайния резултат:монтаж,озвучаване...да и не само производствените моменти.Случвало се е,материала да е великолепен,но режисьора се отнася към него със не по същият начин,или изобщо му е безразлично какво прави.А се случва и в средата на работата да разбереш,че на режисьора продуцентите и другите са му натрапили някакви обстоятелства...всичко това по непосредствен начин е свързано с това,което излиза на екран.Затова си желая не роли,а режисьори,които обичат както и работата си,така и артистите,в частност мен.

-А вие не сте ли искали да се пробвате като режисьор?
-По-рано се замислях над това,но първо аз самият още не съм се наиграл,второ много добре разбирам,че сега киното ни е продуцентско,затова всеки режисьор трябва да попадне в група от едномишленици,където продуцентите му стават приятели.В противен случай работата ще започне да се посторява чрез отстъпки.А на мен,като на човек който не е твърде гъвкав,ще ми бъде некомфортно.На мен и като артист ми е некомфортно,а професията на режисьора сега е още по-зависима от актьорската.Всичко,което режисьора произвежда,принадлежи не на него,и чрез един договор могат да го отстранят,да смонтират за негова сметка филма или да съкратят бюджета й.Затова и да обичаш тази професия е много сложно.

-Ходят слухове,че вие сте решили да се потопите в продуценството,така ли е?
-Историята с продуценството е ярък пример за това,как мълвата бяха пред теб.Буквално преди месец в Казахстан се срещнах с Антон Макарски с когото заедно се снимаме в "Мика и Альфред" и той ми разказа чудесна история за това,че аз,Даня Страхов,се отказвам от всякакви предложения в киното свързани с решението ми да ставам продуцент.По-голяма глупост в живота си не бях чувал!А когато се върнах и заведох разговор за това в компания "Амедия",по секрет ми беше казано,че не по-рано от вчера в кулоарите пиар-менеджер било казано абсолютно същото.Глупости!Разбира се,имало е и по-лоши случаи,но в даденият подобни слухове просто ми вредят,защото влияят като съкращение в количеството на работите,които предлагат.Нивото на глупостта,също впечатлява!По някакви съвършенно неразбираеми причини се слага знак за равенство между две независими специалности:отишъл да се учи за продуцент,значи никога повече няма да бъде актьор-защо?

-И така вие сте учили за продуцент или не?Ако да,защо?
-Да.Но не за да стана продуцент,а за да видя каква в действителност се явява тази професия,каква е отвътре.Още повече,че представляваше страхотна възможност-беше точно зима,а новите теле и кино проекти,започват пролетта.Зимата всички се разхождат,празнуват празниците и едва в края на февруари Мосфилм оживява.Аз помислих,защо да си губя времето?И изобщо не съжалявам,защото курса беше раководен от А.З.Акопов,а такива дисциплини,като основа на кинодраматургията,основа на киномонтажа,езика на изобразяването,преподаваха великолепни ВКИГковски педагози.Спомних си руската литература,гледах огромно количество стари филми започвайки с нямото кино и завършвайки с холивудски филми.Благодарение на това учение си направих колекция от нови филми,които и досега не съм гледал,защото нямам време.За това да си раздвижа мозъка,а не само до нивото на интуиция да разбирам,сега каква крупност се снима и как стои обектива,но и да си попълня актьорски багаж с други знания освен тези,които традиционно се даваха в театралните вузове,за това посещавах този курс.

-Какво още бихте искали да се научите?
-Ето сега трябва да се науча да карам мотор.Скоро ще ми предстои да го правя в кадър,но все не мога да се наканя-няма време,но непременно трябва да се науча,поне да тръгвам от място.

-Това нали трябва,значи не се счита...
-Аз през пръсти нищо не правя.Никой не ме принуждава.В даденото отношение с мен е идеална ситуацията:много си обичам професията.И затова,където трябва-там искам!Ето трябваше да отслабна с 6 килограма-веднага поисках да отслабна и го направих.

-О,разкажете,как отслабнахте?
-На месна диета.Ядете колкото искате-докато не се пръснете.Всякакво месо:пържено,крехко,печено,варено,задушено-каквото и да е.Четири килограма свалих за три седмици,останалите два-следващия месец.Отчитайки,че до диетата не съм бил с необятни размери.

-А ако не говорим за необходимостите,нещо,което отдавна,от детство сте искали да научите?
-Искам да се занимавам с английски.В училище толкова несериозно се отнася към това,че сега владея езика на ниво "хау-ду-ю-ду".А и имам възможност да общувам с Майкал Йоорг,с когото сега се снимам.А и да знам езика,просто за удобство.

-Да а и на вашата работа няма да и навреди...
-Много иронично се отнасям към разпространеното мнение,че трябва обезателно да знаеш езика,защото той може да те пригоди за участие в чуждестранен проект...

-А не е ли така?
-Мисля,че руските актьори са нужни в Русия и никакви други хоризонти за знанието на езика не се разкриват.Зад граница е пълно с наши.А филмите,явяващи се удачен пример на съвместната работа на нашите артисти и чуждите не са много.Във филма "Изток-Запад" се ракзаваше руска история,той отначало беше ориентиран за руска аудитория.

-А можете ли да си спомните някой филм с особен начин на възприемане от вас?
-На моето желание да се занимавам с тази професия много силно повлия филма на Вим Вандерс "Небе над Берлин". Това е един от любимите ми,които ми оказва винаги някакво магическо действие.И работата,разбира се не е в сюжета-той няма такъв:ангел се влюбил в земна жена,паднал на земята и станал смъртен-цялата история.Но филмът е толкова наситен с детайли с огромно количество състояние,пространства,жудожествени слоеве,атмосфера-абсолютно безсюжетен!Всеки път,когато го гледам,бях увлечен от тази красота и съдържание на всеки кадър,толкова,че забравях,че това е кино,с какво завършва.А съм гледал този филм 15 или 20 пъти,но така и не помня финала.Да и той не е важен в сравнение с изяществото,художествената целенасоченост и смислова пълнота на всеки момент,всеки детайл,от които е изтъкан.

-Ще съжалявате ли ако не снимате нищо свое?
-Сега предпочитам да не се замислям над това-за какво ще съжалявам,когато стана стар...Знам,че ако доживея до това и на Бог му е изгодно,ще снимам свое кино.

-Даниил,кажете,защо основно отговаряте на въпроси,касаещи вашата професия и отминавате темата извън професионалния живот?
-Знаете ли,сега в огромен асортимент се появиха магазини на "лесна достъпност".И артистите ни също станаха "лесна достъпност"-протягаш ръка и ето те са до теб.Стоиш вкъщи,закусваш,а те са в непосредствена близост,в телевизора.
А ако искаш-можеш да отидеш в Останкино,да ги пипнеш,да се снимаш с тях след спектакъла.И още ще ти разкажат,как спят,каква е обстановката в дома им,колко стаи..Не казвам,че това е лошо,такова е сегашното време,но всеки човек прави своя избор:предпочитам да говоря само за работа да не засягам личните теми,защото не ми се иска да поддържам тази игра на достъпност.Станахме твърде близки по отношение на нашите зрители,и това развращава и двете страни.

-Как?
-Работата е в това,че артистите загубиха съзнанието за уникалността на своята работа и дори отговорността за това.По-рано те живяха някъде там,на актьорския олимп,а вследствие на това към своята професия се относяха по-различно,отколкото сега.Да и някакъв качествен филм излизаше,един път в година,а сега изобщо не става въпрос за качество.Киноиндустрията стана "проектна":Кинопроектите,телевизионен проекти,като пирожки се пекат всяка седмица.Артистите престават да бъдат такива,стават полушоумени.Постепенно започват да пеят,танцуват,бягат по всякакви щафети-съгласете си,това не е актьорската работа.Никого не осъждам,но от всичко това ми става толкова тъжно..но това е задънена улица,от която няма изход.Всичко това не може да не обедни душата на художника,извинете за пафоса.Не трябва днес да правиш това,а утре нещо истинско-така не става!Московската суета и бляскавост се прехвърли и в екрана.Съдържанието на съвременните предавания е приблизително едно и също:или скандали,или хумор,или шоу.Какво ще бъде после?По въже се катериха,бокс имаше-остана да отидем в зоопарк и да полетим в космоса...Тъжно е,но навярно,заедно с качеството се промени и отношението към артистите.

-И вие считате,че води към това,че зрителя...
-Всичко това развращава зрителя.Съвременният зрител,включвайки телевизора,е престанал да си напряга дори и една гънка в мозъка-телевизора окончателно се превърна в способ за релаксиране.По принцип в това няма нищо страшно,но,когато започнат да показват нещо съществено,което иска мозъчно напрягане или напрягане на някакви други художествени механизми вътре в самия човек,съвременния зрител е толкова отпуснат,че просто сменя канала.Вече не му е интересно да се замисля за това,което не е разбираемо от първата минута.
Нашите телевизии отначало сами доведоха зрителя до такова състояние,а сега това го оправдават и поредните "Ние направихме нещо сериозно,а рейтингите са лоши..." Но кой е виновен за това? Предаванията "лесна" достъпност,актьорите на "лесна" достъпност,дъстопността направи зрителите такива,че само малко променяне на курса в една страна-вече не е интересно.Искам да подчертая,че никого не осъждам,просто всичко това е много тъжно!

-А не е ли страшно?
-Където е тъжно,там е и страшно.Но на мен ми стига моята работа,за да не си изгубя ума и да не се впусна във тези неща.

-На какво първо обръщате внимание в жените?
-На всичко:как говори,гледа,как е облечена и разбира се,какво говори.

-Даниил,и последен въпрос.Доколко сте благороден човек?На кого и за какво казвате Благодаря?
-Всеки ден казвам Благодаря на Бог,за това,че съм жив и работя.Благодарен съм на жена си,която е с мен вече толкова години!Казвам благодаря на себе си...всъщност защо си казвам благодаря?

-Найстина е интересно...
-За нищо!Просто...благодаря ти Даня!

Навярно всеки е обръщал внимание,как под леките плъзгащите се докосвание на пламъка,или силен дъжд,или малка вибрация на водната повърхност играе въздуха.Това,което не можеш да видиш с очите,не можеш да пипнеш с ръката,изведнъж става ясно различимо и осезаемо,едва докосвайки огъня.Има хора,които точно попадат пот описанието на това природно явление.Когато ги гледаш,ти се струва,че те са обградени от пръстен с плътно пространство,много възприемчиво към позитивните,така и към негативните изменения на заобикалящият ги свят.Тези хора чувстват и реагират по-рано отколкото разбират.Сложно е да си пробиете път към тях,с тях не се общува лесно,но ако се усмихнат-често съвсем неочаквано-ти става много леко....

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

[size=15pt]ДАНИИЛ СТРАХОВ:Критичен поглед,върху себе си[/size]

Първия критик за себе си и за всичко, което правя съм аз самия!


Той сам признава,че е станал невероятно популярен след сериала "Бедната Настя".Но Даниил Страхов е уверен,че века на "сериалната" слава е кратък,и не си прави илюзии по този повод.Затова ако предлагат наведнъж няколко роли в различни,но интересни проекти той се съгласява.

-През март е примиерата на "Блаженна".Там сте в една от главните роли.За какво е този филм?
-Това е филм за едно момиче,което попада в Москва.И с нищо не защитената детска душа се скреща с такъв сложен град,като нашата столица.Сценария беше любопитен,заинтригува ме,макар че снимахме много сложно...Режисьорът Сережа Струсовский като дебютант,често не разбираше какво иска,а още повече не можеше да ни го обясни на нас.Затова мъчеше и себе си и нас с Карина Разумовская.Но се получи нещо много интересно.Кино,което съвсем не прилича на това,което в момента снимат.Не е от тези бързоизпечени пирожки,които вече се научиха да ги правят и дори да изкарват с това някакви дивиденти."Блаженна" е от друга кохорта.След "Остров" стана ясно,че на зрителите са им нужни и такива филми.Далеч не на всички са им интересни филмите с хумор.

-Филм за момиче,което идва в Москва..Не е ли твърде клиширана темата?
-Знаете ли,ако не се лъжа,в драматургията има около 32 сюжета.Всичко останало след Шекспир и древногръцките трагедии се явява по един или друг начин добра и стара история.Така че да се спори на тази тема е безмислено.Да се намери нов сюжет в наше време е фикс идея, с това се занимава и Холивуд.Но в гоненето за нови сюжети загубват главното-смисъла и съдържанието на филма.

-На една от онлайн-конференциите вие казахте доста смело нещо"Сега като режисьори работят всички,които могат да извикат "Мотор!"Действително ли така считате?
-Наистина мисля така.Доколкото знам,сега по статистика в страната дефицита на режисьорите е приблизително 800-1000 човека.Представяте ли си:1000 филма и сериала сега са в стадии на производство,нуждаят се от своите режисьори,а него не могат да го намерят.Не стигат професионалистите в тази специалност,и нишата запълват хора,които идват от близки професии.Естествено,това може да бъде и удачно и някакъв компромис.Не знам колко режисьора пуска в годината ВГИК.Към 30 човека...Но режисьорската професия е разделена.Какво е това режисьора на площадката?Никога не съм срещал режисьори с две еднакви способи за работа.Всеки от тях има собствена представа за професията,за това по какъв начин да подходи към артиста,до оператора,до цялата група.

-Още до началото на снимките вие знаете актьорския състав и той не ви харесва.Ще се снимате ли?
-Дали ще се съглася или не зависи от много фактори.От партньорите,режисьора,сценариста дори.Можа да се случи така,както например при Балабанов.Сценария на "Стока 200" е заемал две страници.Това е била идеята.Всичкото останало е възникнало на пложадката.И тази идея е прогонила единия,втория,третия артист.А някого другиго е привлекла.На някого му се е сторила интересна,например Алексей Серебряков.Тук всеки прави своя избор.Ето сценария на "Мика и Алфред" ме привлече със своята задача:да се изиграят наведнъж две роли в един филм,и с възрастови изменения.А когато се запознах с гримьорите на филма окончателно реших:трябва да участвам.

-Тоест сега вие знаете как ще изглеждате на 40 години?
-Не съм уверен.Там имаше определени задачи:там трябваше да се прехвърли моста-не само драматургически и драматически,но и визуален-между мен и Майкъл Йорг,които играе възрастния Мика.А това,както сами разбирате,не е лесна задача.Ще видим,какво ще се получи...

-Какво е да играеш с чуждестранен партньор?
-В случая на Майкъл му беше най-трудно.Прилетя от страна с друга езикова култура,и както се разбира,не знае руски.Но Майкъл е истински холивудски професионалист.Той учеше текстовете на руски,както на тарабарски.Съгласете се,че това не е лесно.А аз всячески му помагах и се стараех винаги да съм до него.

-Но вие самият изобщо не бързате да се снимате в чужди проекти.Говорят,че са ви предлагали ролята на руския император във "Война и мир",но вие сте отказал.Вярно ли е?
-Тази история е силно раздута.Не съм отказвал.Работата даже не стигна до проби,защото те до последно се влачиха и не можаха да определят:какъв император им е нужен?Най-накрая го изигра страхотният актьор Игорь Костолевский.Вие виждате ли общото-Даня Страхов и Костолевский?У Толстой императора е млад,но те промениха историческата истина.А в този момент,когато те още се съмняваха ми позвъниха с предложението да се пробвам "Какво правите?Имаме ли за какво да си говорим или не?" аз казах,че времето вече е минало.Аз тогава се постригах почти наголо за филма "Следотърсачи" на Андрей Малюков.И за да се снимам в ролята на император трябваше да ми правят перука,минимум.За това трябваше време,а те го нямаха.Съответно,ролята мина покрай мен,така да се каже заради перуката.

-И все пак с това,вашите отношения с "Война и мир" не са свършили...
-Да,аз озвучавах Андрей Болконский и това беше интересно.По-рано никога не съм озвучавал друг артист,още повече говорещ на английски.А и трябваше да прознасям разваленият от тях текст, на такъв невероятен руски текст.Така че признавам си:всичките знаменити монолози на Андей Болконски просто ги взех и преписах дума по дума от филма на Бондарчук-старши.Проверихме,те съответстват на оригиналния текст на Толстой.

-Даниил,за много неща говорите смело, без заобикалки.Интересно,винаги ли сте толкова праволинеен?
-Това е възпитание.Аз учих в училище,която възприемаше духа на свободата.Училището беше невероятно.Например,в началото на деведесетте се практикуваше такова безобразие,като избор на предмети.Аз можех да уча математика и да не уча химия.Така и постъпих.А след известно време се отказах и от физиката.Изобщо не разбирах тези предмети,но в същото време упорито продължавах да уча математика.Навика да късаш влизаше в курса на обучение,което,безусловно повлия на характера,обработи отсъствието на страх пред чуждия авторитет,пред по-големите по звание.Това беше и плюс и минус.От една страна,даде възможност достатъчно рано да кажеш на себе си"Аз имам право да мисля,така както мисля!" а от друга страна,достатъчно бързо започва да предизвиква в хората негативна реакция.На кого ще му хареса,че 17-годишно момче,отивайки в театралния вуз,разговаря със всички като с равни?Това дразни другите и общо взето много ми вреди.

-Нима никой не се е опитал да счупи вашият решителен характер със своя авторитет?
-Умният човек изобщо нищо няма да чупи.Но е имало такива опити.Много се надявам,че не са го счупили.Първия критик,но това което правя и всичко,което се случва с мен-съм аз.Аз сам се спирам,и разбирам:не на всички това им харесва и не е нужно да се представяш с цялата си прелест.Нали от актьорската професия се подразбира,че човека е длъжен да умее да слуша,а не да говори.Да говориш трябва в кадър.Значи,своето собствено мнение и виждането за това,как трябва да бъде,може да го заровиш някъде далеко и задълго.Артиста трябва и е полезно да слуша режисьора-харесва ли ти или не.Защото ти не снимаш филма за него.А ето тази нагла,демократична маниера да поставям своето "АЗ" на първи план много често ми е вредила в живота.Това не е прекомерна гордост,макар че много хора говорят за мен "Сноб,горделивец".Мисля,че създавам такова впечатление в колегите именно заради тази част на харектера.Но да се боря с нея е безмислено...

-А имало ли е опити да се борите?
-Пробвах преди известно време да се променя,но нищо добро не излезе.Както се казва,не можеш да си гривиш душата.Исках да съм малко по-ниско от другите,които ме обкръжават.Някаква антигордост.Нещо просто изниква в нещастния ми мозък,че действително съм такъв горделивец,какъвто светът не е виждал,и трябва да се върна,както се казва при хората.А те много бързо ми седнаха на шията,и стояха докато не ги махнах от там...След всичките тези метаморфози,разбрах,че всеки човек си има собствен път и не трябва да се правиш на по-добър отколкото си всъщност.Така или иначе хората за теб си мислят,каквото си мислят.

-ЕТо сега по време на фотосесията,вие казахте много интересна фраза"Да нервнича-това е моята професия!"Какво означава това?
-Ами как иначе?Ако психофизиката на артиста е неподвижна,как ще играе,как ще съпреживява на своят персонаж и да предизвиква вълнение в зрителите?Само с помощта на вътрешния апарат.С помощта на своята психична природа.

-Лесно ли минавате на "ти"?
-Ако човека упорито се обръща към мен на "ти",и аз ще му говоря на "ти".Какво до края на дните си ли да му говоря на "вие"?Да възпитаваш някого е неблагодарна работа.Ако хората така са свикнали един с друг така и ще бъде.И е безмислено да ги отучваш.Това,че не ми харесва си е лично моя работа.Аз не съм общителен човек,затова всички тези гламурни маниери нямат отношение към мен.

-На вашите сайтове много фенове се обръщат към вас буквално по домашному:Даня.Това не ви ли дразни?
-Свикнал съм.Все ми е едно.Ако към мен се обръщат Даниил Александрович,дори ме изненадва.А аз съм си момче-31 години.Какъв Даниил Александрович?Но от друга страна,всеки който ме срещне ли трябва да ми казва Даня?Името ми е такова неудобно,няма как да се обърнеш.Даниил-трудно се изговаря,но всъщност всички така се обръщат.

-Точен човек ли сте или си позволявате да закъснявате?
-Старая се да не закъснявам,но Москва е такъв град,че е невъзможно да изчислиш всичко.Или да пристигаш два часа преди срещата всеки ден.Понякога и аз закъснявам.Ако другите закъсняват се отнасям с разбиране,защото Москва-е едно голямо задръстване.Но ако знам,че човеш цял живот пътува с метро и винаги идва час и половина по-късно,то и аз ще идвам час и половина по-късно.

-Сега много актьори и звезди на естрадата участват в телевизионни шоута:карат кънки,участват в цирк...А вие имали ли сте подобни предложения?
-Да влезеш в клетка с лъв,да излетиш в космоса.Защо не?Ако дават пари.Но аз,слаба Богу още имам възможност да отказвам.Не се чувствам безработен,провървя ми.Но никого не осъждам за подобно нещо.Артистите като лакмусова хартийка отразява това време в което живеят.Те не са виновни за нищо.Но сам аз се старая да се държа по-далеч от това.

-Или цялата работа е в цената на въпроса?Как мислите:могат ли да ви купят?
-Знаете ли,никога през живота ми не се е случвало да могат да ме изненадат с цената.Не се е случвало,и не искам подобни изкушения.Лесно е да бъдеш рицар на бял кон,докато не те питат "А ако става въпрос за седемцифрена сума?" Както се казва,не се заричай от сума и затвор.И аз не се заричам.Към рекламата се отнасям по съвсем различен начин.Ни виждам нищо позорно в това,че известните хора рекламират коли,часовници,скъпи дрехи.Тук няма нищо лошо.Това според мен е бърз и достоен начин да изкараш пари.Част от професията.Но да участваш в безмислена гонитба,да се опитваш да заемеш първото място...Защо?не го разбирам...

-А от вредните навици опитвалили сте да се откажете?Ако разбира се,имате такива?
-Спрях да пуша-уж се отказах,но не искам да се заричам.Пушенето е коварна работа.Днес си спрял,а утре...Но вече осем месеца не пуша,разбира се,понякога ми се иска,няма какво да крия.Но засега се държа и се чувствам добре.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ИзображениеИзображение

[size=15pt]ЛИШИХА СТРАХОВ ОТ СЕКС[/size]

Страшното табу на Урсуляк

Известният режисьор държи в здраво стегнати юзди Даниил Страхов

Макар актьора сега да се снима във филма "Исаев" в Севастопол,неговата жена може да не преживява за моралния облик на мъжа й.
"ТВ гид" се убеди,че да извърши някаква неблаговидна постъпка,даже ако възникне желание,актьора няма да има никаква възможност.Режисьорът на филма Сергей Урсурляк в периода на снимките лично контролира всяка стъпка на изпълнителя на главната роля.
Когато Страхов и Урсуляк дойдоха на срещата,на въпроса с какво Даниил се занимава в Севастопол през свободното от снимки време актьора започна да разказва,че има много работа.А Сергей Владимирович с увереност заяви,че "Даниил не безделничи,из Севастопол не се шляе и в нощни клубове няма да го намериш"
На въпроса,дали не са подложила Даниил под домашен арест,актьора отговори навеждайки глава:Ами мога да изляза на крайбрежната,например.С разрешението на Сергей Владимирович разбира се.
-Даниил е голямо момче и може да се срещта с който си поиска.Но искам да напомня,че тъй като неговата жена дойде,а аз имам известни задължения пред нея и няма да разреша това за което вие си мислите!-безапелационно заяви Сергей Владимирович



Изображение
[size=15pt]СТРАХОВ ще стане Исаев[/size]

Създателите на нашумелия сериал "Ликвидация" отново е на работа:кипи работа над многообещаващия сериал "ИСаев",тази път за подвизите на младия Щирлиц-Максим Исаев.
Владимир Машков,заявеният изпълнител на една от главните роли няма да участва в сериала:звездата от световен маштаб е длъжна да изпълнява задълженията си пред чуждите киностудия.
Но има и добри новини:в ролята на младия разузнавач Исаев Зрителите ще видят народния любимец Даниил СТрахов(Бедната Настя)
"В него има нещо от Исаев-Щтирлиц в изпълнението на Вячеслав Тихонов от "17 мига на пролетта"-казва режисьора Сергей Урсурляк-Не говоря само за портретно сходство,но и за характера на персонажа!"



Изображение
[size=13pt]Исаев вече беше в контраразузнаването и на погребението
В Севастопол продължават снимките на филма за младостта на Щирлиц
[/size]


Случайни минувачи,оказали се този ден на Владимирския събор,могат напълно да повярват,че по някакъв начин са попаднали в миналото.В храма се тълпяха хора в облекло от началото на 20-те години,нови и нови екипажи.УВи всички те бяха тук по печален повод...

Владивосток(далечен приморски град временно стана Севастопол).Два коня в траурни чула теглят катафалката,която вече чакат група хора в черно.Всичко е мрачно и скръбно,музикантите правят вид,че свирят,но всъщност инструментите не изпускат нито звук.Траурния марш ще го сложат после.
Погребват един от "червените" командири-Василев.Контраразузнаването на "белите" по такъв начин се опитва да разобличи нелегалната същност на болшевистките агенти.Полковник Гиацинтов измисли,както му се струва идеална идея.Трябва да се направи засада на гробището и войниците да разстрелят всички,които отидат да се простят с Василев.
В тълпата на събора се мярка млад човек с мустаци и тъмно палто с кожена яка.Това е 22-годишният Максим Исаев(изпълнява го Даниил Страхов).
Гиацинтов не знае,че ковчега който носят на катафалката,вече е пуст(Василев ще го погребат на съвсем друго място)Това е работа на Исаев,узнавайки за провокацията.Смелият разузнавач успява не само да се оглежда встрани,но и тихо да шепти нещо на своята спътница,която държи под ръка.Възможно,това е именно този епизод,после който дъщерята на професора Сашенка Гаврилова(актрисата Вера Строкова) ще стане невеста,а после спътница в живота на Максим Исаев.В знаменития филм "17 мига от пролетта" съпругата на Щирлиц се появава само един път,в кафето и не произнася нито една дума.А благодарение на 16-серийният "Исаев" зрителите ще могат да узнаят повече за жената на легендарния разузнавач.
Страхов се събужда по-рано от всички актьори
Хората,които правят сериала се хващат за работа в 7 сутринта.И Даниил Страхов е на площадката,както винаги,се оказва пръв от актьорите:към 8 и половина.Макар,че епизода с негово участие трябва започне към 11.През цялото време,докато се занимават с други сцени,той никъде не ходи.Участниците на сцените,които се удивили от такова отговорно отношение от страна на младия,но вече известен актьор,обясниха,че Страхов се вживява в роля.
По сценарий Исаев трябва да посети не много приятното място-отдела на белогвардийското контраразузнаване.То се охранява добре:войници с пушки.Актьорите от сцената от стого по-строго е забранено да пипат затвора и да оставят оръжия без надзор.Уличените в това могат да ги лишат от дневен хонорар.
В близко време Севастопол ще трябва често да фигурира в епизодите на филма:хората,които се занимават със създаването на сериала ще отидат и в Балаклавския залив,на Аполоновия причал(мястото където се хвърлят мрежи за ловене на риба)
-Много обичам Севастопол-признава режисьора Сергей Урсуляк-Той поразително прилича на Владивосток,а и на актьорите им е по-лесно да дойдат до тук.


а от тук ще извадя само работите касаят Дани(много е дълга статията ;D)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Даниил Страхов проявяваше нежност и грижовност към своята партньорка не само в кадър.

За Страхов сериозно изпитание се оказа съседството с училището.Във всяко междучастие към "барон Корф" от "Бедната Настя" се втурвали ученици от различните класове.Не загубвайки самообладание "новия Щирлиц" подписваше протегнатите листчета и тетрадки.Даже на някой се разписваше в дневника.

На звездата от Бедната Настя,Даниил СТрахов му изпълняващ ролята на Щирлиц му се наложи да младее заедно с персонажа си-"На мен разбира се,не ми беше лесно да приема такова предложение-призна ни актьора-разбирам,че съм обречен на сравнения и отначало те няма да бъдат в моя полза.Тихонов-е всичко наше.Аз станах актьор благодарение на филма "17 мига от пролетта" и Щирлиц,когото изигра Вячеслав Тихонов-в детството бях очарован от неговата игра
.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ИзображениеИзображение

[size=14pt]Страховите задължения[/size]

Даниил Страхов е точен човек.Съгласил се да работи с английски оператор-захвана се да учи чужд език.Насъбрал роли в киното-снимал се е цяла година без почивни дни.Договорихме се за интервю-дойде на време за срещата.
Женската половина от насалението на страната забеляза и заобикна Даниил в сериала "Бедната Настя".После имаше по-дълбоки образи в "Децата на Арбат" и "Звездоброецът"...Актьора на разказа,какво му е дала ролята в сапунена опера,кой трябва да плати в кафето и защо той отказва да се снима на телефон.


-Ако едновременно ви предлагат няколко роли,как избирате?
-Разбира се,бих искал да се заловя с всичките наведнъж.Но да изиграя всичко навсякъде и после да издъхна?Това не е моя вариант.Трябва да има разумна граница.Но лош е този артист,който не иска да изиграе всичко-както е лош този войник,който не иска да стане генерал.Ако предлагат интересни роли,артистите както е правилото,не се отказват.По много причини:нещо може да отпадне,да се отмени за след една година,да се замрази...Ето аз се хванах за работа в един филм "Последен вагон".Много интересен сценарий,трябваше да го снима английски оператор.Вече започнах да уча английски...а после изведнъж се отложи с половин година.

-Парите могат ли да направят човека щастлив?
-Знам,че щастието и богатството едно от друго не зависи.Себе си не считам нито за богат,нито за беден.Получавам адекватни пари за работата си.Не виждам смисъл да се срамувам от това.Прекрасно разбирам,че всички пари няма как да спечелиш.Затова,когато ме питат,за пари ли съм се снимал в "Бедната Настя",отговарям,че това са пълни глупости!Там получавах такива стотинки,че даже да се говори е срамно.Тогава бях неизвестен млад актьор-слава богу,че тази роля ми се достави,тя в много ми помогна...В смисъл за известността,популярността и професията.

-А сега бихте ли се съгласили на подобен проект?
-Не.ЗДравето трябва да се пази.Това не е кокетство.Такива "забежки" оставят неизгладима следа в смисъл на загуба на някакви жизнени ресурси.Това лишаване от жизненост вътрешно в физически и творчески смисъл.Ние снимахме по 18 часа в денонощието,пет серий в седмица,това бяха просто нереални хромометражи.Отчитайки,че в това време се снимах и в "Децата на Арбат",на който отдавах цялата си душа,както и "Звездоброецът"...Година нямах почивен ден.Но в същото време разбирах,че всичко на което са ме утвърдили трябва да го взема и да бягам.На никого да не го давам и да не си разпилявам силите с такива роли.

-Но от някои роли в сериалите все пак се отказвате?
-Време,а честно казано и желание,честно казано няма.Все пак осъзнаваш,че колкото и да си вложил в "сапунените" произведения,те не са вечни.Не говоря за славата,а за самия филм.В 40 страни излъчиха "Бедната Настя" с огромен успех...Но минаха пет години и да се говори за това,че тази работа е останала в сърцата на хората,както "Война и мир" на Бондарчук е най-малкото глупаво...Когато тя се появи,разбира се,повлия на съзнанието на зрителите.Тогава това беше нещо ново...Това може да звучи малко в повече от моя страна,но "Бедната Настя" внесе някаква топлина на хората.Днешното кино стана по-цинично,прагматично.

-Вашата жена също е актриса.Духът на съперничеството между вас присъства ли?
-Ние не играме в гонитба един с друг,защото заедно сме минали през много изпитания.Нашата връзка започна още в Щукинското училище,след година продължи в театър на име "Гогол",където и двамата играехме и живяхме на нищожна заплата.Пелмените с майонеза бяха редовната ни вечеря в продължение на пет години,живеене в комуналка.Но това време си го спомням с голяма любов.Много беше романтично....

-Отдавна ли не пътувате с метро?
-Имам кола от 8 години.Откакто седнах в своята 12-годишна "четворка",се старая да не пътувам в метрото.Винаги съм искал да шофирам.Всеки автомобилист ще ви каже:ако мислите,че на метрото е по-бързо,значи не сте шофьор.Защото автомобила-това е определено ниво на комфорт,свобода и дистанция между теб и обкръжаващия свят.Да,ще стоиш час и половина в задръстването,но при това никой няма да ти се качва на врата и няма да си сложи краката на раницата ти.

-Ако феновете молят да се снимате с тях,съгласявате ли се?
-Не.

-Като индийците-боите се,че ще ви вземат душата?
-Не знам дали ще я вземат или не.Когато ме помолят да "снимам на телефона",предлагам вместо това да напиша нещо за спомен.И в 90 от 100 случая хората се отказват.За тях не е важно моето внимание,трябва им тази снимка да им стой в телефона,за да я показват.Това е разбираемо,но неприятно за мен.

-За вас по принцип,кой трябва да оправи сметката-мъжа или жената?

-Американското разбиране за това ме дразни.Струва ми се,че ако твоята събеседница е изпила чаша кафе,защо да не й платиш?Няма нищо страшно,няма да ми нанесе удар в портмонето,а на нея ще й е приятно.Случва се и така,че се срещам например с жена-продуцент и тя ми каже:Аз ще платя и за теб,защото това е делова среща.Ние сме артист и продуцент,а не мъж и жена.Това също е подход и си има своя истина.

Дата и място на раждане:2 мар 1976,Москва.
Зодия:Риби
Цвят на очите:Сивосини
Цвят на косата:тъмно рус
Височина:184см
Семейно положение:женен за актрисата Мария Леонова
Дебют в киното:"Кариера Артуро Уй"
Хоби:автомобили,плуване,езда
Любим начин за почивка:на дивана или на плажа в друга държава.
Любима храна:всички видове кашкавал

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

По време на снимките за сериала "Исаев" Даниил Страхов се е увлякъл по своята партньорка!

Бъдещият Щирлиц ще го играе красавеца Даниил Страхов,а неговата възлюбена-неотдавнашната випускница на Щукинското училище Вера Строкова.В сериала "Исаев" ще видим,как се е разгорял пламъка на любовта между Саша и Всеволюд-Максим,как той я лишава от невинността й.Даниил Страхов има свръхсложна задача-да се вживее в образа от финалните сцени.Тук,в Крим,неговият герой вече е с побелели косми,а при връщането си в Москва трябва да "помладее" до 21-годишен.

Актьора е по-добре да не мисли

-Сложно ми е да си представя,как най-накрая ще се получи Исаев-сподели актьора-А и сега е първият от осемте месеца на снимките.Не мога да кажа,че въобще не съм се замислял,какъв трябва да бъде моя герой.Разбира се,размишлявал съм на тази тема,макар,че всъщност за актьора е по-добре да не мисли,по добре да брой:раз,два,три,четири-и всичко ще се подреди.Засега Исаев още не е Щирлиц и има голямо различие от персонажа,великолепно изигран от Тихонов.Аз и станах актьор благодарение на филма "17 мига от пролетта" и Щирлиц,който изигра Вячеслав Васильевич.В детството бях очарован от неговата игра,гледах го и мислех "Ето Вячеслав Тихонов стой и мълчи,нищо не прави.Нима аз не мога така?"За мен,както навярно и за режисьора,главнана задача е да не повторим,да не играем Тихонов в младостта.Това е съвсем друг човек,дори и затова,че е с 20 години по-млад.На него му предстои да стане Щирлиц,способен да изчисли всяка ситуация,ходещ по ръба на острието и при това невъзмутим.При нас той още е способен да се изненадва,бърка и в края на крайщата да се влюбва.Ние помним страхотната сцена в кафе "Елефант".А зараждането на тази любов ще се случва в нашия филм.И мисля,че Вера Строкова е идеалното попадение за тази история.
Даниил Страхов проявявал нежност и грижа към своята партньорка не само в кадър.ой бил подчертано внимателен към малката,нежна Вера и по време на почивките,или й слагал палтото на раменете за да не замръзне,или й носел горещ чай...



Щирлиц не се завръща!!!
интервю с режисьора Сергей Урсуляк

-На ролята на Исаев сте поканили Даниил Страхов-актьор с голям сериален багаж.Искате ли,неговият образ да се конкурира с Тихонов?
-Даня е млад,красив и талантлив...Ако го погледнете отстрани,то ще забележите колко непровинциално и несъвременно лице има.Впрочем,Вячеслав Тихонов е произлязъл от провинцията,но на никого не му е хрумвало,че той не е дворянин...Надявам се,че с Даниил не ме е подлева интуицията.Знаете ли,никога не правя проби-това е огромен стрес за актьора.Представяте ли си-човека за броени минути трябва да се ориентира и да се вживее в образа,който той още не е почувствал,да а и аз режисьора,още нищо не знам за Исаев.Аз просто говоря с актьорите-понякога по няколко часа,това е напълно достатъчно за това,да мога да определя дали ще работим заедно
.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

[size=15pt]"Секс-символ" е глупаво название![/size]

-Мисля,че няма да се снимам в Холивуд...дори и затова,че незнам английски език.Те какво,нямат си мъже ли?Пълно е.И природата им е различна.Струва ми се,че това не го разбират нашите артисти,които мечтаят да попаднат в Холивуд."Всичко е прекрасно,невероятно..и аз ще съм такъв".Дано да се случи на някого.Но там всичко е различно.На тях им е много по-лесно.Те се приспособяват към живота много по-лесно.Руснаците е могат просто да полетят така.Те трябва да преодолеят някаква вълна от напластяване на своето руско,страдание,преживявания,талант-и чак тогава политат,летят и вече не можеш да ги спреш.А американците-веднага започват да летят.Тихо,равно...но затова както трябва!

Снимах се в лентата "Ние от бъдещето" която излезе по кината.
-Във всичкото кино,което излиза пред широка аудитория трябва да има някаква свободна жилка.За да се продава филма,за да отидат да я гледат зрителите,за да привлече и заглавието.И мисля,че варианта "Ние от бъдещето" е за предпочитане пред "Черни следотърсачи"-работното заглавие.Нека,по-добр зрителя сам да си слага акцентите,не е нужно да се слага някаква тоналност,някаква,както се казва,цветова гама.Затова-"Ние от бъдещето".Ето те са от бъдещето,действително филма е за това,защо не?А ние сме от миналото.Ако филма се е получил,ако впечатли зрителя от първата секунда,от първите пет минути до последните,това е много хубаво.

Никога не съм разбирал,какво значи "да бъдеш СЕКС-СИМВОЛ"
-Това е много глупаво название и много глупаво звание...Въобще,това е страшна глупост.Секс-символизъм,как още да се нарича,не знам.Още повече в нашата полубляскава,полуреволюционна страна...Тази индустрия,явно се отнася към шоу-бизнеса,а ако започне да има отношение към артистите,то това е катастрофа.Това означава,че е време да свършват с играенето и да започват да пеят,танцуват,да излизат на всякакви сцени.Това също е хубаво,никого не осъжсам,но е друго нещо,друга професия.Във всеки случай,тези понятия,тези думи,тези емоции,които се влагат в това словосъчетание "секс-символ"-какво е това?Къде се слагат,що за препинателен знак е това?!Символ,секс-символ.Глупости.

Медните тръби-такова изпитание,както огъня и водата.
-Относно славата и успеха,да това е изпитание,безусловно.Но то не е ежесекундно.Отначало,като някаква ваксина-провокация влиза в теб,с първия ти успех.На всички се е случвало да се чувстват всемогъщи,убеден съм.Но после,зависи от теб как ще постъпиш.Сам,с помощтта на приятелите,с помощтта на някакви събития в живота ти.Изпитанието на славата е сериозна дяволия.Навярно,сложно есамо изпитанието на властта.Славата,властта...парите-като някаква притурка към това.Където е славата,там са парите по правило.Където е властта-там са големите пари.А където и славата и властта-там са много големите пари.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

ИзображениеИзображениеИзображение


[size=10pt]Как да станеш Щирлиц[/size]
В 16-серийният филм "Исаев" за младите години на легендарния разузнавач Максим Исаев-Щирлиц,Даниил СТрахов играе главната роля

Филма снима режисьора на "Ликвидация" Сергей Урсуляк,като вече успяха да кръстят неговата работа с "Мястото на срещата не трябва да се променя".Сценария на "Исаев" е написан по мотив от разказа на Юлиан Семенов "Нежност" и двата романа "Блилианти за диктатурата на пролетариата" и "Парола не е нужна",за тях по различно време вече са снимани филми.И Максим Исаев са били много,а сега съдбата се усмихна на Даниил Страхов(Бедната Настя)

Далечния Крим
Част от снимките вече минаха в Севастопол.Сега групата работи в един от московските домове на културата,където в стаи с височина на тавана 5 метра са построени кабинетите на Лубянка.
"В Севастопол снимахме всичко,което е свързано с Владивосток и Шанхай,-ни разказа Сергей Урсуляк.-Ще снимаме интериорните сцени в Москва и ще отидем в Ярослав,където ще снимаме на природа,а после в Кострома и Талин".В Севастопол работата не била много лесна:все пак зима,тя и на Черно море си е зима.Особено трудно било за тези,които отговорят за декорацията и костюмите."Но най-трудната задача била да превърнат Воронцовския дворец в Шанхай,-признава художник-постанвщика на филма Вячеслав Демин.-ОТ простите каменни стени да направиш улица на китайски град,за да бъдат видни пагодите.И още-да украсиш улиците с йероглифи,да направиш табелки,търговски пътечки от бамбук и тръстика,да поставиш около всичко това съответстващ реквизит,рогозки,различни предмети...Три денонощия се трудихме!Реквизиторите винаги работят по-бързо,за да може снимачната група да дойде при вече готови декорации"

ОТ "Мосфилм"-на Любянка
И така,ние минаваме около сегашния склад-музей та предметите с осемдесетгодишна история.Явно,художниците,декораторите и реквизиторите са се потрудили над тази "Лубянка" не по-малко отколкото над Севастополския "Шанхай".На една дъска се извисява гора от пожълтели папки с надписи "Дело №...",купчинки старинни снимки,няколко протрити пътни чанти и раници от дебела кожа,на столовете стоят пушки по довоенен образец.В листа е написано "оръжейници не",значи днес не планират да стрелят.И един забавен штрих-пачка с папироси "Свои" и до нея упаковка "Таволги",цигари с заменител на никотин,които пушат непушачите актьори,ако се наложи в кадър.Отиваме понататък в ярко осветена стая.Съответстваща епоха и антураж са и предавани няколко дни.От сладовете на "Мосфилм" са взели два стола със зелени седалки,старини телефони,пишеща машина "Ундервуд",която впрочем неотдавна навърши 100 години.На бюрото на собственика на кабинета Бокия,ръководител на спецотдела и заместника Дзержински,-прес-папие от оникс,прибори за маса,включително медна кутия за кибрити на каменна поставка.Всичко е масивно,истинско.
А старинната инсталация е прикрепена към стената.Впрочем зрителите това няма да го видят.На столовете,чакащи своя час да попаднат в кадър,стоят гарафа,керосинова лампа и електрическа ламппа с железен абажур.Голямата благоухаеща на старинна кожа,софа с дървен гръб.Картината допълват огромните часовници с махало и шкафа за книги.Болшинството от тези неща ще трябваво да се почистят от дебел слой прах,но в строя те влезли много енергично,като смели воини,защото вече много пъти са се снимали в старите съветски филми,за тях думата "Мотор" е нещо обичайно.Вярно има и "Пришелци"-предмети с всекидневна употреба,които са купени от реквизиторите,в античните магазини или взети назаем.Има нещо,които са поръчани специално за случая.Например изкуствено състарените портрети на Дзержинский и Ленин,политическата карта на света.На масата се забелязва и папка "Лична работа" с надпис "№126 НКФ-РСФСР,сектор на личния състав".
А през това време асистента на режисьора иска от всички да заемат своите места.Снимат сценатакъдето Бокий(Александър Мезенцев),ръководител на специалния отдел и заместителна Дзержинский,запознава Исаев със своите подчинени Будников(Владимир Капустин).Исаев в първия епизод меко,ненастойчиво поставя на място Будников,който режисьора характеризира така "добър човек,но дръвник на дръвниците".Към тях трябва да се присъедини командир Блюхер,който играе играе притежателя на Канския кинофестивал Константин Ланроненко.
И ето на площадката се появява Даниил Страхов.Той малко закъснява,затова пък дойде напълно готов:дълго черно палто,шапка,бяла риза(за да не изцапа яката с грим са му обърнали салфетки),жилетка....Красавец!"Ние не сме се стремили,младия Исаев да прилича на Вячеслав Тихонов-казва Урсуляк-Просто сега в киното има много малко прилични лица,а Страхов има красиво лице!И мъжествено!И умно.Той няма да се бие като Джеймс Бонд,ние не снимаме екшън.Неговата сила не е в юмруците,а в ума".
Въобще,Урсуляк се отнася към снимките много внимателно,всичко трябва да мъзе идеално,гладко като по мед и масло."Володя не трябва да правиш пауза,когато казваш фразата,-напътства режисьора Капустин-Да го снимаме още веднъж"
"Ние с вас май сме се виждали"-казва Исаев на излизане,протягайки ръка към този,който туко що го е заплашвал.
"Добре!Стоп!Заснето!"
И снимачната група,горещо обсъждайки резултата отива на обяд.А пред Максим Исаев,Всеволюд Владимир,бъдещият Исаев-е работата за грабенето от Гохран и внедряването в редовете на белогвардейците.Той още не е толкова опитен,като штандартфюрер на СС,но събитията,които ще се развият в близките 16 серии,ще сформират неговия характер и убеждения.Как се е случило,ще видим след година,когато сериала се появи на екраните.

Даниил Страхов-поздравление за 8-ми март ;D
Момичета,всички много ви обичам!Поздравявам ви не само с 8 март,но и с настъпването на пролетта и пробуждането на чувствата.Желаю,мъжете да ви дарят най-главното-любов,да ви обграждат внимание и грижи.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 5 гостей