Balkan fans

Поговорим на родных языках / Speak your native language here!

Модераторы: English Admin, Модераторы

Аватара пользователя
enya
Сообщения: 291
Зарегистрирован: Вт 24 май 2005, 13:16
Откуда: Beograd

uh...

Непрочитанное сообщение enya »

ko me terao da se registrujem? :?: jedva se snadjoh medju ovim znakicima...+imate pet topics na istu temu :arrow: mnoooogo komplikovano.btw.sta je falilo onom na lepa-dania?
anyway,nadam se da cemo ovde nastaviti da razmenjujemo traceve :headbang:
kisses!!

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
jelena
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Вс 15 май 2005, 13:51
Откуда: Belgrade,Serbia

Непрочитанное сообщение jelena »

...Ok malo jeste kompikovanije na prvi pogled, ali....
ovih par topica je nesporazum,valjda :roll:
sto se tice lapa-dania tzv.zelenog sajta,pa devojke koje ga drze napravile su ovaj novi a onaj ce postepeno da ugase....
...a sto se "nas"tice-ima nas svugde a najteze nas je sakupiti :wink:
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.
mag-no'li-a

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
milena
Сообщения: 281
Зарегистрирован: Вт 24 май 2005, 13:20
Откуда: Zagreb, Hrvatska

Непрочитанное сообщение milena »

A ljudi moji komplikacija. Jedva uci ovdje. Al dobro je, sad sam tu...
Do kraja serije valjda cemo se vise okupiti na jednom mjestu :shock:
Pozdrav svima
p.s. jelena, na koju foru je ovaj forum na hrvatskom tj, kod vas pretpostavljam na srpskom??? ljudi moji, ove se cure bas trude, a???

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
jelena
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Вс 15 май 2005, 13:51
Откуда: Belgrade,Serbia

Непрочитанное сообщение jelena »

Sto se foruma tice…..
Hm da se trude- devojke se bas trude!!!!! :D
posvecenost je ocigledna!mislim ko zna kako bi na tebe uticalo da imas prilike da ga vidjas uzivo i da caskas sa njim :wub:….Poisy stalno ponavlja koliko je on prijatan prema njima posle predstava…. :wub: :wub: :wub:
Ali sam forum kao forum najjednostavnije receno nije njihova kreacija to je tipski forum,na masi sajtova ces naci isti ovaj tip forum, isti izgled-neko ga je napravio i prosto ti ga kao takvog postavljas na svoj sajt.A samim tim sto je dosta popularan(koriscen) prave ga na raznim jezicima sto ti mozes da izaberes u opcijama.
No ako zadrzis tu hrvatsku opciju ovde postoji mala problematika-neces moci da citas rusku cirilicu.Znaci ono sto nije na hrvatskom izgledace *#%$@^@^%@# slicno,ali to vec vidis.:wink:
Postoji i srpska opcija ali ovde nije postavljena :roll:
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.
mag-no'li-a

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
alex
Сообщения: 35
Зарегистрирован: Пт 20 май 2005, 15:29
Откуда: Nis, Serbia

dalje.... cuvaj zivce!!!

Непрочитанное сообщение alex »

E jelena, je u pravu, imas da se isekiras do kraja... pravo da vam kazem mislila sam da se nikada ali nikada nece vencati.. te kao dok ona shvati da je yaljubljena, te on ljubomoran, te ona ljubomorna, te ne moye da mu oprosti za polinu, te sazna da je bio i sa lizom!!! cekaj, to sa lizom ce da bude ya koji dan, a ona ce to da sazna pred kraj serije, pa onda se necka, pa se on jadnicak preynojava... necu da ti vise kayem, cekaj z pogresno kucam... cekaj pa vidi... ima da se istopis kako je on neyan a da se iynerviras kakva je ona s oprostenjem krava i uopste nije tako romanticna i slatka ako on. :oops:

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Teuta
Сообщения: 648
Зарегистрирован: Вт 17 май 2005, 00:07
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение Teuta »

Jelena, draga! Hvala ti sto si se trudila objasniti mi kako ukloniti slovni kaos. Doduse, negdje sam procitala Poisyino objasnjenje i uspjela sam sama, ali bila sam vesela sto si mi bas ti odgovorila (Dost. connection :D ).

Sto se tice staroga foruma, on jos uvijek radi (iako vise nije zelen), ali da izbjegnem zbrku, evo sam se i ja prebacila ovamo.

Znas li sto me nervira? Kazu neke cure ovdje da u Srbiji BN uopce nije medijski popracena - bas kao ni u Hrvatskoj - i pitaju se zasto. Mozda necu pogoditi uzrok, ali mislim da je u tomu sto jos uvijek patimo od eseferjotnoga kompleksa superiornosti, stecenoga onda kada smo mi u SFRJ bili otvoreni(ji) prema Zapadu, a Istocni blok nije pa ljudima u njemu nije bila dostupna zapadnjačka moda, glazba, film i sl. Zato smo si mi - vidi, molim te - uvrtjeli u glavu da smo puno vredniji :shock: ! Za krepat od smija!

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
sanja

Непрочитанное сообщение sanja »

hvala jelena ! prvi put sam na ovim forumima pa sam se zato izgubila !
ali sad sam ukapirala ! a kada ce ona vise da ode u peterburg kod nas je sada 64 epizoda :P :shock:

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
alex
Сообщения: 35
Зарегистрирован: Пт 20 май 2005, 15:29
Откуда: Nis, Serbia

Непрочитанное сообщение alex »

Sto se tice otvorenosti prema zapadu... pa otkad je mexico, brayil isl. olicenje razvijenog zapadnog sveta???? a eto, i to uvozimo u veeeelikim kolicinama. Ovih dana sam trazila neku svecanu garderobicu ya apsolventsko vece :D :D i ima samo tipa - maroko, egipad, zade, isl - znate one mamutske serije... a ionda odgledam 1 epizodu BN i padnem u depresiju!!! Pa kako da im zivot ne bude lep... obuku se ko dame, i naravno da ce da se smeskaju celi dan... a ja ovde treba da licim na uvoznu sehereyad... sad sam se setila... da da licim na neku vulgarniju vrerziju "Salomejinog plesa" iz BN.... eto ti zivot.....
uvezosmo i tu modu odnegde... samo ne lici mi bas nesto nas zapad...
e a sto se tice slicice - vidim, svi stavljaju slatkisa 8) 8) , a ja pomisleh, bila sam i ja lepa kad sam bila beba, pa stavih sebe - egoisticno ne? :oops: :D :D :D

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Teuta
Сообщения: 648
Зарегистрирован: Вт 17 май 2005, 00:07
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение Teuta »

Alex,
bojim se da me nisi razumjela. Ne mozes poreci da se na Poljake, Cehe, Ruse itd. kod nas gleda(lo) svisoka i vidim da si mi Balkanci i dalje utvaramo da smo neke face u odnosu na njih. Naravno, ne govorim o svim stanovnicima bivse Jugoslavije, ali mnogi su imali/imaju predrasude, tj. rado sebi laskaju po tom pitanju. Ja znam dosta ljudi koji ne zele niti gledati nesto rusko; nazalost, tako je. Obozavateljica sam ruske kulture i to mi tesko pada, a uskoro ce se to promijeniti, uvjerena sam, ali na djelu su jos stari refleksi. Prema Meksiku, Brazilu..., generalno govoreci, nije se imao nikakav odnos i tek je zapravo uspostavljen preko sapunica. To je ta razlika.

Pozdrav!

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
jelena
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Вс 15 май 2005, 13:51
Откуда: Belgrade,Serbia

Непрочитанное сообщение jelena »

pa za jedno 2-3 epizode koliko se secam,znaci prvo ce misa da je ostavi sto je "posetila" vladimirovu spavacu sobu, pa ce shomi to da kaze i vladimiru dok se ana nece usuditi.posto gospodjica navodno nece znati sta ce sa sobom tj. nije sigurna u svoja osecanja prema vladimiru ona se pakuje i odlazi u peter. Scena je dirljiva potpuno-on joj kaze kako ce vrata njegovog doma zauvek biti otvorena za nju i da moze da se vrati a ona njemu -da se nece nikad vratiti(hladna jedna...uf)
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.
mag-no'li-a

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
jelena
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Вс 15 май 2005, 13:51
Откуда: Belgrade,Serbia

Непрочитанное сообщение jelena »

Hm ima tu nesto ….i od svega po malo…. :roll:
1.apsolutno smo gledali na”istocnu evropu”preko ramena
2.a tako bi gledali i na meksiko da nam je on u komsiluku sigurna sam 100%
…no brazil i meksiko izmislise kasandru da bi pobegli iz svoje bede, a kasandrine unuke i praunuke rosalinde postase sarene, bogate i glamurozne te nam zamazase oci :blink:
…tako da nam je danas latinska amerika egzotika, obecana zemlja,putovanje iz snova, a rusija ne daj boze sta cu tamo varijanta!rusi uvek plasirali surovu realnost, a ovi sarene fantazije pa sta mislite sta je narod radije birao :unsure:
Steta sto ljudi ne vide dalje od svog nosa! :cry: kazem ja!

..doduse misleci o istocnoj evropi moram priznati da je u srbiji uvek postojao malo visi stepen bliskosti sa rusima-pravoslavna vera, politicke budalastine, vronski :wink: (istorijska licnost koji je inspirisao tolstoja za istoimeni lik) poginuo i sahranjen u istocnoj srbiji, he he da vas zabavim cuvenim izrekama srpskim(“nas i rusa 200 miliona” “bog visoko rusija daleko”)volimo mi da potezemo ruse i obavezno se zaklinjemo u rusku knjizevnost! :roll: :wub: :wub:
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.
mag-no'li-a

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
milena
Сообщения: 281
Зарегистрирован: Вт 24 май 2005, 13:20
Откуда: Zagreb, Hrvatska

Непрочитанное сообщение milena »

1.jelena-puno hvala na objasnjenjima :D
2. ne bi se upustala u ovu raspravu jer sam trenutno na poslu ( :shock: )samo bi htjela reci da ja zapravo mislim da nasi seljaci s RTL-a nisu ni svjesni kakav su biser od sapunice kupili, pa su ga zato sutnuli u UZASAN termin-tako da nije moglo biti ni vece gledanosti, ni vece medijske popracenosti.STETA, STETA.
Puno vas sve pozdravljam.....ah nasa je anci isprosena-hvala bogu i to smo docekali :D :lol: :D

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
jelena
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Вс 15 май 2005, 13:51
Откуда: Belgrade,Serbia

Непрочитанное сообщение jelena »

ana vam je tek isprosena :shock: a ja mislila kod vac serija pri kraju
ah, pa tek ce sad da nastanu komplikacije :wink:
Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.
mag-no'li-a

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Ana
Сообщения: 34
Зарегистрирован: Ср 25 май 2005, 12:19
Откуда: Croatia

Непрочитанное сообщение Ana »

Da se nadovežem na teutu i milenu...
I ja sam fakat bijesna što je evo 98 epizoda danas a većina ljudi uopće nema pojma da se serija i prikazuje :P . U proteklih nekoliko mjeseci sam rtl zasipala mailovima upravo što se tiče termina emitiranja anastasie. Pogotovo je bio grozan onaj termin kad je, čini mi se, bila u 11i30, a repriza u 7 i nešto. Prvih dvadesetak epizoda uopće nisam gledala jer nisam mogla stići, a i nisam nešto posebno bila zainteresirana. (inače ja gotovo ništa na tv-u ne gledam osim informativnog programa. užasno me iritiraju one stereotipne američke komedije, ako se TO uopće može zvati komedijom, a posebno sapunice). Ni anastasiu nisam planirala gledati, no kako već neko vrijeme učim ruski (ili barem pokušavam :? ) odlučila sam se prisiliti na takvu žrtvu - i sad sam se fakat navukla.
Problem je u nas što stvarno svi gledaju na Rusiju kao neku jadnu, pustu i šugavu zemlju zatrpanu snijegom, i ostala stereotipna sranja, a u biti mi se ni u čemu ne možemo uspoređivati s rusima koji su daleko ispred nas (i sad, i uvijek su bili) kako god okreneš...

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Ana
Сообщения: 34
Зарегистрирован: Ср 25 май 2005, 12:19
Откуда: Croatia

Непрочитанное сообщение Ana »

milena писал(а):samo bi htjela reci da ja zapravo mislim da nasi seljaci s RTL-a nisu ni svjesni kakav su biser od sapunice kupili, pa su ga zato sutnuli u UZASAN termin-tako da nije moglo biti ni vece gledanosti, ni vece medijske popracenosti.STETA, STETA.
couldn't agree more

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостя